1385 (1085) 2019-10-25 - 2019-11-07

#Kryzys #Młodość – XI Seminarium OPiTU

Czym są e-uzależnienia i czy są groźne? Jakie są czynniki ryzyka i chroniące ludzi w obliczu kryzysu? Odpowiedzi m.in. na te pytania uzyskają uczestnicy XI Seminarium organizowanego przez Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się 8 listopada w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Tegoroczne seminarium odbędzie się pod hasłem: #Kryzys #Młodość.
To już XI edycja Seminarium OPiTU. Jest ono skierowane do wychowawców, nauczycieli, pedagogów i psychologów z gdyńskich szkół. Tegorocznym głównym tematem będzie szeroko rozumiany kryzys w okresie młodzieńczym oraz w rodzinie. Eksperci opowiedzą o czynnikach chroniących oraz czynnikach ryzyka w obliczu kryzysu rozpadu rodziny, a także o tym czym są e-uzależnienia oraz o tym, jak w zdrowy sposób korzystać z nowych mediów.
Wydarzenie będzie składać się z dwóch części: plenarnej, gdzie goście wygłoszą swoje prelekcje; oraz warsztatowej, w której uczestnicy będą mogli zainspirować się, wymienić doświadczeniami oraz podyskutować w mniejszych grupach.
Część warsztatowa odbędzie się w dwóch turach każdy może wybrać aż dwa interesujące go tematy. Magdalena Skuza-Singh poprowadzi warsztat pod nazwą „Pomoc młodzieży z silną dysregulacją emocji (samookaleczeniami i tendencjami samobójczymi) w szkole – zastosowanie terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT)”. Do wyboru są też warsztaty z dr Małgorzatą Cackowską o „Profilaktycznym i terapeutycznym potencjale współczesnych książek obrazkowych i spotkanie z dr Martą Znaniecką, która podpowie „Po co nam uważność? Zastosowanie mindfulness w pracy z dziećmi i młodzieżą”. Dr Magdalena Rowicka zaprezentuje zagadnienie: „Granie w gry komputerowe – nie taki diabeł straszny. Co złego ale i co dobrego kryje się w grach komputerowych?”.
Seminarium odbędzie się 8 listopada w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. W części plenarnej zaplanowano dwa wystąpienia eksperckie. Magdalena Rowicka przedstawi temat: „E-uzależnienia – czym są i czy są groźne?”. Dr hab. Magdalena Błażek opowie o czynnikach ryzyka oraz czynnikach ochronnych dorosłych i dzieci w obliczu kryzysu rozpadu rodziny.
Na seminarium można zapisać się przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/S3J8ZY4iVTfJaMk68 do 29 października.
Udział w XI Seminarium dla wszystkich uczestników jest darmowy, wydarzenie jest organizowane w ramach gminnych działań Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni.

ikona