1385 (1085) 2019-10-25 - 2019-11-07

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Nagrodzony Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni film Agnieszki Holland można już oglądać w Gdyńskim Centrum Filmowym. W piątek Kino Studyjne zaprasza młodzież na seans z cyklu Kino Mistrzów, a w sobotę – dzieci na poranek filmowy z cyklu Bajka w Centrum. Trwa też przegląd kina czeskiego. Można także wybrać się na nową wystawę malarstwa albo na turniej poetycki.
Od piątku można oglądać nagrodzony „Złotymi Lwami” na 44. FPFF film „Obywatel Jones” w reż. Agnieszki Holland. W repertuarze Kina Studyjnego GCF w dalszym ciągu są też „Boże Ciało” Jana Komasy oraz „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reż. Macieja Pieprzycy.
Rusza druga edycja projektu Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowanego do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz liceów. 25 października o godz. 10.00, można zobaczyć „Zezowate szczęście”, film z 1960 roku w reż. Andrzeja Munka. Projekcję poprzedzi wstęp filmoznawcy, Piotra Kurpiewskiego.
26 października Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci na poranek filmowy Bajka w Centrum, połączony z dodatkowymi atrakcjami. Na dużym kinowym ekranie dzieci obejrzą przygody Reksia oraz Bolka i Lolka. Po seansie zaplanowano warsztat bębniarski z muzykami z zespołu Kukakike.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na cykl pt. „Dyskretny urok klasyki”, w którym prezentuje czeskie kino w ramach jubileuszu 60-lecia Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. 28 października o godz. 12.00 można zobaczyć film pt. „Trzy orzeszki dla Kopciuszka”, a o godz. 18.00 – „Pali się, moja panno!”, jeden z pierwszych filmów Milosza Formana.
Konkurs poetycki Gdynia Slam odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym 29 października o godz. 19.00. Udział może wziąć każdy, kto zechce przedstawić pięć własnych, niepublikowanych oraz nienagradzanych wcześniej wierszy. Zapisy na miejscu od godz. 18.45. Można wziąć udział również w charakterze słuchacza – to właśnie widownia wyłania zwycięzcę. Najlepszy poeta lub poetka może wygrać 300 złotych.
Do GCF można się też wybrać na wystawę prac trójmiejskiej artystki, Sylwii Tarkowskiej-Włodarskiej. Wernisaż w Galerii GCF odbędzie się 26 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF w tym tygodniu są też filmy: „Van Gogh. U bram wieczności”, „Portret kobiety w ogniu”, „(Nie)znajomi”, „Rodzina Addamsów”.
Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl.

  • ikonaOpublikowano: 24.10.2019 13:32
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 24.10.2019 13:33
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona