Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1390 (1090) 2019-12-06 - 2019-12-12

Internetowa Poradnia Uzależnień i Zachowań Ryzykownych „Por@dzimy”

W życiu codziennie pojawiają się nowe wyzwania. Praca. Dom. Zdrowie. Edukacja. Problem ze znalezieniem chwili wytchnienia bądź momentu na kontemplacje. Wyzwania te często są dużym obciążeniem dla naszej psychiki – zwłaszcza biorąc pod uwagę uczucia i emocje, które wszystkie te wymienione sytuacje z życia codziennego mogą w nas budzić. Czasem także generują konflikty i problemy, z którymi ciężko sobie samemu poradzić.
To jeden z powodów, dla których powstała Internetowa Poradnia Uzależnień i Zachowań Ryzykownych „Por@dzimy”. Poprzednio działająca tylko jako e-mail, teraz została rozwinięta do postaci strony internetowej, która ma pomóc w przesyłaniu zgłoszeń, pytań czy rozterek do Działu Profilaktyki OPiTU. Tam specjaliści psychologii, pedagogik, wychowania oraz terapii uzależnień udzielą wsparcia i opowiedzą o możliwych dostępnych formach udzielenia pomocy. Aby wysłać wiadomość należy wejść na stronę www.poradzimy.net, gdzie znajdują się wszystkie informacje, formularz kontaktuowy i odnośnik do strony Facebook Poradni. Na nowej witrynie dostępny jest również Niezbędnik, czyli przewodnik po gdyńskich instytucjach pomocowych.
Jeśli więc niepokoi Cię, że ktoś z Twojego otoczenia: ma problem z alkoholem lub innymi substancjami, za bardzo ryzykuje grając w gry hazardowe, traci kontrolę nad korzystaniem z mediów społecznościowych, robieniem zakupów, wykonywaniem ćwiczeń fizycznych, czy jedzeniem, bądź innymi zachowaniami – napisz.
Zachęcamy także wszystkich do przekazywania adresu tym, którzy mogą znajdować się w trudnej sytuacji, potrzebują wsparcia lub mają pytania dotyczące wyżej wymienionych obszarów.
Szczegóły na www.poradzimy.net.

ikona