1390 (1090) 2019-12-06 - 2019-12-12

Mikołajki po gdyńsku

Miasto Gdynia zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Gdyńskie Mikołajki 2019 na placu Grunwaldzkim. 6 grudnia o godz. 17.30 Gdynię odwiedzi Święty Mikołaj. Na milusińskich czekać będzie szereg atrakcji, pośród których między innymi wspólne śpiewanie pastorałek z podopiecznymi Teatru Muzycznego Junior oraz bajkowe występy aktorów z Bałtyckiego Teatru Różnorodności.
Na ten wieczór budynek Muszli stanie się fabryką świątecznych pierników, po której krzątać się będą elfy oraz inni pomocnicy świętego Mikołaja. Zjawi się również sam święty, czuwający osobiście nad przygotowaniami do świąt. Oczekiwanie na Świętego umili rozgrzewająca, gorąca czekolada.
Na mikołajkowym spotkaniu obecny będzie również prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który jak każdego roku wspólnie ze Świętym Mikołajem wręczy dzieciom słodkie upominki.
Nowością w tym roku będzie największa w Europie multimedialna choinka. 15-metrowe drzewko rozświetli 28 tys. światełek LED-owych.
Chwilę wcześniej o godz. 16.30 na placu Grunwaldzkim stanie Wielka Elektryczna Niespodzianka, a w niej konkursy, malowanki dla najmłodszych i słodki poczęstunek. Ale to nie wszystko, bo w mieście Mikołajki będą trwały cały weekend.
8 grudnia o godz. 16.30 uroczystego włączenia światełek na Darze Młodzieży dokonają wspólnie prezydent Wojciech Szczurek i JM Rektor Uniwersytetu Morskiego prof. Janusz Zarębski.
Światełka będą wisiały na szczytach wszystkich masztów. W najwyższym punkcie osiągną wysokość około 60 m n.p.m.
Uniwersytet Morski zaprasza również w godz. 10.00-16.00 na zwiedzanie Daru Młodzieży.
Wstęp tego dnia bezpłatny.

ikona