1390 (1090) 2019-12-06 - 2019-12-12

Świąteczne miasteczko na placu Grunwaldzkim

Przedświąteczny czas w Gdyni jak zawsze zapowiada się wyjątkowo. Nie zabraknie magicznej atmosfery, kolorowych światełek i wielu wydarzeń, które wprowadzą mieszkańców w niezwykły klimat. Powiew świątecznej radości w szczególny sposób będzie można poczuć na placu Grunwaldzkim. Na dwa tygodnie zamieni się on w świąteczne miasteczko. A ponadto rozświetlą go specjalnie zaprojektowane iluminacje. Wszystko za sprawą pierwszego Gdyńskiego Jarmarku Świątecznego. Rozpocznie się on 8 grudnia i potrwa do 22 grudnia.
To idealna okazja do kupienia dekoracji i prezentów oraz do rozsmakowania się w świątecznych kulinarnych inspiracjach.
Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Oświetlą go przygotowane specjalnie na tę okazje iluminacje. Stanęła tam też nowoczesna multimedialna choinka, która w okresie przedświątecznym będzie wyświetlać kolorowe pokazy i oświetlać jarmark. To pierwsza instalacja tego typu w Europie.
Jednak nie tylko dlatego to miejsce będzie przyciągać jak magnes. Jarmark Świąteczny to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, o którą zadbają wystawcy, artyści i ulubiony gość wszystkich dzieci. Dekoracje i różnego rodzaju atrakcje dopełnią klimatu.
Gdynia po raz kolejny udowadnia, że jest atrakcyjna przez cały rok oraz że dba o rodziny. Jarmark Świąteczny to doskonały sposób na rodzinne spędzenie przedświątecznego czasu w niezwykłej atmosferze. Wszyscy, którzy odwiedzą plac Grunwaldzki będą mogli cieszyć się bogactwem stoisk z rękodziełem, zasmakować świątecznych specjałów z różnych krajów, a także obejrzeć występy lokalnych artystów i spotkać Świętego Mikołaja. Pragniemy, by te dwa tygodnie, stały się impulsem do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Gdyński Jarmark Świąteczny rozpocznie się 8 grudnia o godz. 16.00 i będzie działać codziennie do 22 grudnia. Od poniedziałku do czwartku można go odwiedzać od godz. 13.00 do godz. 19.00, a w piątek od godz. 13.00 do godz. 21.00. W weekendy jarmark będzie czynny od godz. 11.00 do godz. 21.00. Na odwiedzających czekać będzie 20 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. Wszyscy zainteresowani znajdą tam m.in.: ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuterię, ceramiczne podkładki, obrazy, świece czy gotowe zestawy prezentowe. Będą też świąteczne wyroby i słodycze – np. pierniki czy bombonierki, a także aromatyczne kawy i herbaty oraz akcesoria do ich zaparzania.
Coś dla siebie znajdą także smakosze. Na jarmarku nie zabraknie specjałów z różnych regionów Polski i świata. Na rozgrzewkę przygotowano gorącą czekoladę i herbatę świąteczną.
Święty Mikołaj odwiedzi Gdynię już 6 grudnia, jednak tym razem zadomowi się u nas na dłużej. Będzie go można spotkać na terenie jarmarku – między godz. 16.00 a 19.00, gdzie ma zamiar spacerować i wysłuchać życzeń każdego malucha. Zainteresowani mogą nawet uwiecznić tę chwilę. Święty Mikołaj będzie bowiem chętnie pozował do zdjęć. W muszli koncertowej zostanie zaaranżowany pokój Świętego Mikołaja, gdzie zostaną wykonane pamiątkowe fotografie.
Najmłodsi będą także mogli zakosztować przejażdżki świąteczną karuzelą.

ikona