1390 (1090) 2019-12-06 - 2019-12-12

Tańszy gaz dla Gdyni i sąsiednich samorządów

Już po raz piąty Gdynia gaz kupować będzie nie sama, a w grupie zakupowej. Doświadczenia poprzednich lat pokazują, że tak jest taniej. 28 listopada podpisano umowę zakupową.
Od 2015 roku Gdynia wraz z jednostkami z Forum NORDA organizują wspólne przetargi na dostawę gazu ziemnego. Liderem w tych postępowaniach została spółka miejska OPEC Sp. z o.o. w Gdyni, jako odbiorca największej ilości gazu ziemnego spośród uczestników.
Inicjatywa okazała się na tyle udana, że w kolejnych latach do grupy zakupowej dołączyło również miasto Gdańsk oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ze swoimi jednostkami organizacyjnymi.
Tym razem dołączyli kolejni zamawiający: Gmina Miasto Sopot, Gmina Nowy Dwór Gdański, Gmina Nowy Staw, oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.
W tym roku postępowanie przetargowe zorganizowano po raz piąty, a wybranym wykonawcą została firma Fortum Marketing and Sales Polska S.A.
Dokładny poziom oszczędności, które uzyska grupa zakupowa, zależy od dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku. Na ten moment szacowane są na poziomie ok. 13% w stosunku do roku poprzedniego, więc kolejne postępowanie grupy zakupowej okazało się sukcesem.

ikona