1390 (1090) 2019-12-06 - 2019-12-12

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę poświęconą Barbarze Hoff „Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Zobaczymy liczne, często niepublikowane, materiały archiwalne: rysunki, projekty, filmy z pokazów, a przede wszystkim oryginalne ubrania sygnowane metką Hoffland.
Wystawa jest czynna do 9 lutego 2020.
– na wystawę „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego”.
Port gdyński i powstające wraz z nim miasto należą do najważniejszych polskich przedsięwzięć gospodarczych XX wieku. Dokumentacją wizualną tego procesu zajmowało się wielu fotografów z całego kraju. Jednym z nich był Roman Morawski, który w swoich pracach uwiecznił nie tylko rozwój nabrzeża czy Marynarki Wojennej RP, ale również codzienne sceny z życia miasta i jego mieszkańców.
Wystawę będzie można oglądać do 12 kwietnia 2020 roku.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza:
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery;
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
– wystawę „Oblicza wojny – polskie okręty podwodne w Szwecji 1939-1945” do 31 grudnia. Wystawa opowiada o załogach polskich okrętów podwodnych „Sęp”, „Ryś” i „Żbik” i została przygotowana we współpracy z Marinmuseum z Karlskrony.
***
W witrynach Centrum Integracja (ul. Traugutta 2) można oglądać wystawę stałą fotografii „Spójrz mi w oczy”.
Wystawa jest efektem pleneru fotograficznego, który odbył się w Gdyńskiej Szkole Filmowej jako element kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza do obejrzenia wystaw „Kaszubskich narzędzi użytku codziennego” z prywatnych zbiorów gdyńskiego kolekcjonera Jerzego Zająca oraz „Zabawa i nauka dziecka dwudziestolecia” ze zbiorów Ireny i Franciszka Dzięgielewskich z Muzeum pod Dębową Górą w Kazimierzu do 31 grudnia.
***
Centrum Designu oraz Duński Instytut Kultury zapraszają na wystawę „Future Living. Duńskie miasta przyszłości” w PPNT Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98).
Na wystawie są prezentowane najciekawsze projekty i koncepcje architektoniczne i urbanistyczne zrealizowane w Danii na przestrzeni ostatnich lat.
Wystawa potrwa do stycznia 2020 r.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) zaprasza 6 grudnia o godz. 12.30 na otwarcie wystawy ku pamięci Eugeniusza Lademanna, rzeźbiarza, wieloletniego nauczyciela i dyrektora gdyńskiego plastyka.
Wystawę będzie można oglądać do 17 stycznia 2020 r.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Stefana Kacprzyckiego pt. „Obrazy wierszem malowane”.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 do 19 grudnia.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa i fotografii „Świat Aniołów” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Więcej na www.eraartprofile.pl
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Marka Koguta pt. „Nasza Flota”.
Wystawę można oglądać do 12 grudnia.

  • ikonaOpublikowano: 05.12.2019 14:43
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.12.2019 14:50
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona