1392 (1092) 2019-12-20 - 2020-01-02

500 tys. zł na skrzyżowanie Morskiej z Warszawską

Gdynia po raz kolejny została beneficjetem Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś w Gdańsku wiceprezydent Marek Łucyk podpisał umowę na półmilionowe dofinasowanie inwestycji związanej z przebudową skrzyżowania ulic Morskiej – Warszawskiej. W tym roku to już trzecia umowa z Wojewodą Pomorskim, w ramach których Gdynia realizuje wielomilionowe inwestycje.
Wcześniejsze dofinansowania umożliwiły przebudowę układu drogowego ul. Wiczlińskiej i ul. Filipkowskiego przy nowej szkole na Chwarznie-Wiczlinie (1 572 171 zł) oraz utworzenie kontrapasa autobusowego w ciągu ul. Chwarznieńskiej (2 008 391 zł).
Dzięki półmilionowemu dofinansowaniu będziemy można nie tylko wykonać założone wcześniej prace dedykowane ruchowi rowerowemu, ale też doprojektować funkcjonalności zabezpieczające ruch pieszy.
Przebudowa skrzyżowania ulic Morskiej z Warszawską ma usprawnić ciągłość rowerową z Chyloni, Leszczynek, Grabówka i Działek Leśnych do centrum miasta. Sygnalizacja świetlna oraz wytyczenie na nim przejazdu umożliwi przedostanie się rowerem z jednej strony ul. Morskiej na drugą. Z kolei przejście dla pieszych będzie dużym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami, które nie mogą samodzielnie korzystać z tunelu łączącego ul. Warszawską z ul. Morską.

ikona