1392 (1092) 2019-12-20 - 2020-01-02

„Ciepłolubni” ogrzewają Gdynię

Jakie są zalety przyłączenia się do ciepła sieciowego? Jak zdobyć dotacje na ten cel i czy to się opłaca? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy seminarium pod hasłem „Daj się ogrzać. Vademecum miejskiej sieci ciepłowniczej”.
Głównym celem seminarium było nawiązanie współpracy z uczestnikami spotkania i zapoznanie ich z założeniami programu „Ciepłolubni”. Odbyło się ono 16 grudnia i wzięli w nim udział administratorzy budynków oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych. Wszystko po to, aby jeszcze efektywniej informować gdynian o możliwości ogrzewania domów i mieszkań w sposób ekologiczny i oszczędny.
Podczas spotkania eksperci z Urzędu Miasta Gdyni, PGE Energii Ciepła oraz OPEC-u podzielili się specjalistyczną wiedzą z administratorami budynków oraz przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych.
Przekazali im informacje na temat możliwości przyłączenia domów i mieszkań do miejskiej sieci ciepłowniczej w Gdyni. Zaprezentowali również wszystkie zalety związanych z wyborem ciepła sieciowego. Uczestnicy seminarium dowiedzieli się także, w jaki sposób najprościej zmienić źródło ogrzewania na bezpieczne, wygodne i przyjazne środowisku.
Spotkanie było też okazją do tego, żeby zapoznać się z kosztami przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej i cenami ciepła. Rozmawiano również o możliwościach uzyskania wsparcia finansowego oraz o tym, jak ubiegać się o dotacje na ten cel z Urzędu Miasta Gdyni.
Seminarium odbyło się w ramach IV edycji kampanii informacyjno-społecznej „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”. Pod takim hasłem PGE Energia Ciepła, OPEC i Urząd Miasta Gdyni zachęcają mieszkańców do przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej.

ikona