1392 (1092) 2019-12-20 - 2020-01-02

Gdynia po raz czwarty „Samorządowym Liderem Edukacji”

Nasze miasto doceniono za wdrażanie innowacji oświatowych, rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz budowanie klimatu przyjaznego nauce, młodzieży uczącej się i środowiskom oświatowym. Uroczysta gala finałowa programu „Samorządowy Lider Edukacji” odbyła się w Domu Towarzystwa Kredytowego w Łodzi.
Wysoki poziom nauczania w Gdyni jest dla nas priorytetem. Zdobywanie wiedzy, rozwój osobisty, realizacja marzeń wymagają odpowiednich warunków i narzędzi. Jako samorząd zapewniamy naszym uczniom najwyższe standardy edukacyjne, gdyż jesteśmy przekonani, że inwestycja w edukację, to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego miasta. Jesteśmy zadowoleni, ze po raz kolejny zauważono potencjał gdyńskiej edukacji. To z jednej strony miłe wyróżnienie, a z drugiej motywacja do dalszej pracy – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
„Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, które może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Wyróżnienia są przyznawane od dziewięciu lat i trafiają do najlepszych pod względem polityki oświatowej gmin, powiatów i województw w Polsce. Gdynia otrzymała je już trzykrotnie – w 2013, 2017 i 2018 roku.
Samorządy, które cztery razy zostały nagrodzone „Samorządowym Liderem Edukacji”, wyróżnione zostają także Srebrnym Certyfikatem, który potwierdza, że realizowana przez nie nowoczesna i innowacyjna polityka oświatowa ma charakter trwały i długookresowy.
Gdynia realizuje lokalną politykę edukacyjną w sposób innowacyjny, nowatorski, progresywny i efektywny, wdrażając przy tym pionierskie rozwiązania programowe, organizacyjne i kadrowe w systemie oświaty – czytamy w uzasadnieniu.
Podczas gali finałowej wręczono także nagrody specjalne. Gdynia otrzymała wyróżnienie nadzwyczajne „Primus”. Jest ono przyznawane jednostkom samorządu terytorialnego, które w IX edycji Programu „Samorządowy Lider Edukacji” uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

ikona