1392 (1092) 2019-12-20 - 2020-01-02

Kodują nawet bez komputera

Gdyńscy uczniowie nie potrzebują komputera, aby uczyć się kodowania i poszerzać horyzonty. SP nr 12 na Witominie odwiedził polski autorytet w dziedzinie informatyki, prof. dr hab. Maciej Sysło w ramach tygodniu edukacji informatycznej.
Placówka na Witominie organizowała edukacyjny festiwal „Kodowanie z Dwunastką”. Każdy uczeń ma możliwość nauki informatyki, niekoniecznie z wykorzystaniem komputera, a w formie kolorowanek i zabaw.
W klasie pierwszej dzieci poznają język Scratch, w następnych rozwiązują łamigłówki Godziny Kodowania, a w starszych klasach łagodnie przechodzą do poznawania języka Python. Brzmi skomplikowanie? Metodą małych kroków gdyńscy uczniowie przygotowują się do życia w świecie korzystającym z nowoczesnych technologii.
Gościem specjalnym gdyńskiej szkoły był prof. dr hab. Maciej Sysło – ceniony autorytet naukowy, propagator informatyki i programowania, organizator Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr, inicjator i współorganizator Olimpiady Informatycznej i m.in. członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji przy MEN.
Podczas „Kodowania z Dwunastką” nauczyciele korzystali z robotów pomocnych przy nauce podstaw programowania - Ozobota, Dasha i Dota czy Edisona, z gier planszowych Scottie Go!, tabletów oraz piór i drukarek 3D. Główny cel to rozwijanie kreatywności oraz umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

ikona