1392 (1092) 2019-12-20 - 2020-01-02

Nowa sala gimnastyczna na Witominie

Sala gimnastyczna przy Społecznej Szkole Podstawowej na Witominie oficjalnie otwarta. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i dyrekcji, a także wzorowej współpracy z miastem, udało się ją wybudować w nieco ponad pół roku.
Symboliczną, pierwszą łopatę wbito w marcu tego roku. Prace zakończono już w listopadzie, teraz nastąpiło oficjalne otwarcie.
Jestem niezwykle szczęśliwy, że przestrzeń Witomina przechodzi tak pozytywną metamorfozę. Pamiętam stare czasy, w których odprowadzałem młodszego brata do zlokalizowanego w tym miejscu żłobka i porównuję z dzisiejszymi. Ten wspaniały obiekt to efekt wielkiego zaangażowania dyrekcji szkoły, a także rodziców. – mówił podczas otwarcia Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Sala wyposażona jest w: nowoczesną nawierzchnię, bandy z gąbek zabezpieczające przed uderzeniem w ścianę, a także kosze oraz bramki. Posiada również zaplecze w postaci szatni, łazienek oraz przestrzeni dla nauczycieli wychowania fizycznego. Obiekt ogrzewany jest z wykorzystaniem sieci miejskiej OPEC, zastosowane zostały nowoczesne metody mechanicznej wentylacji.
Całość inwestycji wraz z pracami projektowymi wyniosła 1,5 mln złotych.

ikona