1392 (1092) 2019-12-20 - 2020-01-02

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Nowy film Romana Polańskiego jest już w repertuarze Gdyńskiego Centrum Filmowego. Warto też sprawdzić kinowy rozkład jazdy na okres świąteczny.
„Oficer i szpieg”, epicki thriller kostiumowy w reżyserii Romana Polańskiego, od soboty można oglądać w Kinie Studyjnym GCF. Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Na festiwalu w Wenecji najnowsze dzieło polskiego reżysera uhonorowano Wielką Nagrodą Jury oraz nagrodą Fipresci.
„Kod Dedala” to kolejna premiera tego tygodnia. Film inspirowany jest prawdziwymi wypadkami związanymi z wydaniem powieści „Inferno” Dana Browna: 9 tłumaczy zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem książki, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem.
Na życzenie widzów do repertuaru Kina Studyjnego GCF powraca „Lighthouse”. Oglądać można również między innymi filmy: „Kraina miodu”, „Kraina Lodu 2”, „Nadzwyczajni”, „Słodziak”, „Serce Jamajki”, „Pan T.”.
Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
20 grudnia, Wigilię oraz Święta Bożego Narodzenia kino jest nieczynne. Ponownie zaprasza na seanse 27 grudnia. Repertuar na kolejne dni, łącznie z Sylwestrem, można sprawdzić na stronie www.gcf.org.pl
***
Judy Garland jest bohaterką wieczoru sylwestrowego 2019 w Kinie Studyjnym GCF. W programie – perełka dla miłośników kina, jedyny kinowy pokaz „Narodzin gwiazdy”, filmu z Garland z 1954 roku, plus przedpremiera „Judy”, filmowej opowieści o artystce, w którą brawurowo wcieliła się Renée Zellweger.
Gdyńskie Centrum Filmowe pokaże w ostatni wieczór roku dwa wyjątkowe filmy. Najpierw będzie można zobaczyć Judy Garland w jednej z jej najgłośniejszych ról. A miała ich na koncie ponad czterdzieści. Występowała w filmach, telewizji, radiu i na estradzie. Nie znała normalnego dzieciństwa i młodości, od najwcześniejszych lat, będąc wychowywana na gwiazdę. Jej kariera trwała czterdzieści pięć z czterdziestu siedmiu lat życia. Artystyczne sukcesy przeplatały się z osobistymi dramatami. Podczas drugiego sensu wieczoru będzie można się przekonać, jak tę fascynującą postać zinterpretowała Renée Zellweger, o której już mówi się, że czeka ją kolejny Oscar…

ikona