1392 (1092) 2019-12-20 - 2020-01-02

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Gdyni

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego zostanie uruchomiona w naszym mieście już od nowego roku. Osoby potrzebujące będą mogły korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo. To dwusetne tego typu miejsce w Polsce.
Sprzęt rehabilitacyjny będzie można wypożyczyć na okres ok. 3 tygodni, będą to m.in. wózki inwalidzkie, kule, balkoniki czy rowery trójkołowe. Rowery będą udostępniane w trzech rozmiarach i będą mogły z nich bezpłatnie korzystać osoby z niepełnosprawnością, zarówno dzieci, jak i dorośli, czy osoby starsze.
Wypożyczalnia oferuje sprzęt rehabilitacyjny dla każdego. Również z balkoników czy kul będzie mógł skorzystać każdy, kto znajdzie się w takiej potrzebie. Sprzęt ortopedyczny z zasady jest drogi. Jeśli ktoś złamie nogę i będzie potrzebował kul tylko na jakiś określony czas, a jest to duży wydatek, na który nie każdego stać, będzie mógł skorzystać z wypożyczalni, zwłaszcza że jest ona bezpłatna – mówi Magdalena Biegańska z Biura Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnością, prezes Stowarzyszenia Cool-awi.
Wypożyczanie nie będzie wiązać się z wieloma formalnościami, odbywać się będzie na zasadzie „z ręki do ręki”. Użytkownicy kontaktować się będą z koordynatorem wypożyczalni, Magdaleną Biegańską, prezesem Stowarzyszenia Cool-awi i bezpośrednio przekazywać sobie rowery.
Oprócz rowerów trójkołowych, które już od ponad 7 lat przekazujemy osobom niepełnosprawnym, są również wózki inwalidzkie, balkoniki kroczące oraz kule łokciowe – mówi Monika Lipnicka, prezes fundacji Eco Textil.
Wypożyczalnia zostanie uruchomiona przez Gdynię we współpracy z Fundacją Eco Textil i Polski Czerwony Krzyż oraz Stowarzyszeniem Cool-awi.
Ważne: nr. tel. w sprawie wypożyczenia sprzętu: 575 865 100. Miejsce, w którym sprzęt będzie przekazywany, to lokal otrzymany od miasta mieszczący się przy ul. Śląskiej 51.

ikona