1392 (1092) 2019-12-20 - 2020-01-02

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę poświęconą Barbarze Hoff „Polskie Projekty Polscy Projektanci”.
Wystawa jest czynna do 9 lutego 2020.
– na wystawę „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego”.
Roman Morawski w swoich pracach uwiecznił nie tylko rozwój nabrzeża czy Marynarki Wojennej RP, ale również codzienne sceny z życia miasta i jego mieszkańców.
Wystawę będzie można oglądać do 12 kwietnia 2020 roku.
– do Galerii Klif (al. Zwycięstwa 256) na wystawę „Bohaterowie Gdyni”.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza:
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery;
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
– wystawę „Oblicza wojny – polskie okręty podwodne w Szwecji 1939-1945” do 31 grudnia. Wystawa opowiada o załogach polskich okrętów podwodnych „Sęp”, „Ryś” i „Żbik” i została przygotowana we współpracy z Marinmuseum z Karlskrony.
***
W witrynach Centrum Integracja (ul. Traugutta 2) można oglądać wystawę stałą fotografii „Spójrz mi w oczy”.
Wystawa jest efektem pleneru fotograficznego, który odbył się w Gdyńskiej Szkole Filmowej jako element kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza do obejrzenia wystaw „Kaszubskich narzędzi użytku codziennego” z prywatnych zbiorów gdyńskiego kolekcjonera Jerzego Zająca oraz „Zabawa i nauka dziecka dwudziestolecia” ze zbiorów Ireny i Franciszka Dzięgielewskich z Muzeum pod Dębową Górą w Kazimierzu do 31 grudnia oraz na wystawę powarsztatową haftu złotogłowia kaszubskiego.
***
Centrum Designu oraz Duński Instytut Kultury zapraszają na wystawę „Future Living. Duńskie miasta przyszłości” w PPNT Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98).
Na wystawie są prezentowane najciekawsze projekty i koncepcje architektoniczne i urbanistyczne zrealizowane w Danii na przestrzeni ostatnich lat.
Wystawa potrwa do stycznia 2020 r.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę ku pamięci Eugeniusza Lademanna, rzeźbiarza, wieloletniego nauczyciela i dyrektora gdyńskiego plastyka.
Wystawę będzie można oglądać do 17 stycznia 2020 r. w tygodniu w godz. 10.00-15.00 i w weekendy w godz. 11.00-16.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa i fotografii „Świat Aniołów” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Więcej na www.eraartprofile.pl.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę fotografii Mariusza Zarzyckiego pt. „Sierść i pióra”. Wystawę będzie można oglądać do 10 stycznia, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00, w soboty i niedziele na życzenie.
***
Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV nr 51) zaprasza na wystawę malarstwa „Obrazy poezją malowane”.
Wystawę można oglądać do końca stycznia 2020.

ikona