1392 (1092) 2019-12-20 - 2020-01-02

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
– 20 i 21 grudnia na prapremierowe wystawienie sztuki Andrzeja Błażewicza „Polskie rymowanki albo ceremonie” w reż. Ewy Rucińskiej.
Tekst krążący wokół dobrze nam znanych rodzinnych ceremonii, na których spotykają się członkowie rodziny. Główny bohater z ciekawością i czułością, poznając historie swoich przodków, próbuje odnaleźć własną tożsamość. Konfrontacja pokolenia lat 90. z tym, co przekazano im w genach. To wszystko podane w rytmie rapu.
– 27, 28 i 29 grudnia na komedię Aleksandra Fredry „Ożenić się nie mogę” w reż. Grzegorza Kempinsky’ego.
Sława, błysk fleszy, news, moda i wielka gra. „Ożenić się nie mogę” to napisana z humorem, brawurą i przewrotnością komedia o miłosnych perypetiach, ale przede wszystkim zaskakująco aktualna rzecz o tym, że głupota i próżność się nie starzeją.
– 3, 4, 5 stycznia na sztukę Anny Burzyńskiej „Czarne wdowy” w reż. Józefa Opalskiego.
Dramatyczne i komiczne sploty wydarzeń, dużo świetnej muzyki i tańca - między innymi utwory kultowej włoskiej śpiewaczki Rosy Balistrerii, najsłynniejsze tarantelle i inne słynne pieśni włoskie z polskimi tekstami autorki scenariusza. A w tle opowieść o miłości pary młodych ludzi uwikłanych w mafijne rozgrywki swoich bezwzględnych matek, tytułowych „czarnych wdów”.

ikona