1402 (1102) 2020-03-13 - 2020-03-19

Ekologiczne porady od Strażników Energii

Dbają o środowisko i wprowadzają ekologiczne nawyki do swoich szkół. O tym, jak łatwo można oszczędzać prąd i ogrzewanie opowiedzieli w krótkich filmach. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Wszystko w ramach konkursu „W obiektywie Strażników Energii”. Wzięli w nim udział uczniowie z sześciu gdyńskich szkół podstawowych. To jeden z elementów szerszego projektu pod nazwą Strażnicy Energii, który Gdynia realizuje wraz z firmą Dalkia.
Strażnicy Energii działają w gdyńskich szkołach od kilku lat. W tegorocznej edycji programu bierze udział dziesięć szkół podstawowych. Ich uczniowie dbają o efektywne zużycie energii, aby w ten sposób zmniejszyć wydatki szkoły. Połowa zaoszczędzonej kwoty wraca do placówki w formie pieniężnej i jest przeznaczana na potrzeby uczniów. Cel projektu to podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w kwestii odpowiedzialności za klimat.
Jednym z elementów projektu jest konkurs „W obiektywie Strażników Energii”. W jego ramach uczniowie szkół biorących udział w akcji mieli za zadanie stworzyć film promujący ekologiczne zachowania.
Do rywalizacji stanęło sześć szkół. Nagrali proekologiczne filmy na różne tematy i wykorzystując różnorodne techniki. Najlepsze prace zostały wyróżnione. Laureatów odwiedzili w szkołach: wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk oraz przedstawiciele firmy Dalkia, którzy wręczyli im nagrody. Spotkanie było też okazją do rozmowy oraz zaprezentowania metod oszczędzania, które stosują uczniowie.
Wygrała Szkoła Podstawowa nr 40 z Chyloni.
Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 20 z Wielkiego Kacka.
Trzecie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 29 z Leszczynek.
Laureaci otrzymali ekologiczne nagrody ufundowane przez firmę Dalkia Polska.
Gratulujemy.

ikona