1402 (1102) 2020-03-13 - 2020-03-19

Kutry i żurawie na placu zabaw w „Koniczynce”

Przed żłobkiem „Koniczynka” na Witominie zaparkował walec, wywrotka i żółty dźwig. „Na suchego przestwór oceanu” wpłynęły dwa rybackie kutry. Zajechał też niebieski tramwaj. To już trzeci plac zabaw w placówce przy ulicy Uczniowskiej 2.
Ale nie tylko fakt spędzania przez dzieci dużej ilości czasu na dworze był motorem otwarcia nowego placu zabaw. W żłobku jest 192 dzieci i na dwóch dotychczasowych placach brakowało dla nich miejsca. Kadra musiała sobie radzić zabierając maluchy na sąsiedni plac osiedlowy i do pobliskiego lasu. Bawiły się też na pustym trawniku, na którym od dziś stoją kolorowe pojazdy. Dyrektorka mówi, że to dobrze, by dzieci poznawały nowe otoczenie i spędzały czas w lesie. Nie zrezygnują z takich wypadów. Ale nie zawsze jest na to czas i warunki.
Wiceprezydent Bartoszewicz: - To żłobek, który do niedawna miał tylko 55 miejsc. Teraz mamy ponad 130 nowych miejsc żłobkowych. Właśnie na potrzeby tych najmłodszych gdynian oddaliśmy całkowicie nowy plac zabaw z nowoczesnymi zabawkami.
Nowy plac został sfinansowany z budżetu miasta. Koszt zabawek i ogrodzenia wraz z montażem wyniósł 156 000 zł.

ikona