Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1460 (1160) 2021-07-09 - 2021-07-22

Na ul. Halickiej pojawiły się znaki „Kiss and Ride”

Charakterystyczne niebiesko-żółte znaki pojawiły się w kolejnym miejscu. Znajdują się na ul. Halickiej, obowiązują w dni nauki szkolnej w godz. 7.00-17.00 i posłużą wszystkim opiekunom odwożącym dzieci do szkoły. Mowa o znakach „Pocałuj i jedź”, które usprawnią ruch przy szkole w Małym Kacku.


Gdyński znak „Pocałuj i jedź” w każdej lokalizacji wygląda identycznie. Na niebieskim tle jest namalowana ikona samochodu, a na żółtym widnieje machająca postać z walizką. Poniżej znajduje się napis w języku angielskim „Kiss and ride”. W polskiej wersji znaczy to „Pocałuj i jedź”. Znaki te znajdują się już na ul. Kapitańskiej, Grabowo, Wiczlińskiej i 3 Maja. Od czerwca kolejne z nich pojawiły się na ul. Halickiej. Umożliwiają one kilkuminutowy, bezpłatny postój, podczas którego pasażer może bezpiecznie opuścić pojazd.
– Wielu rodziców odwozi swoje pociechy do szkoły i w nerwach poszukuje miejsca parkingowego. I to dla nich poszukujemy bezpiecznych i bezkolizyjnych rozwiązań. Znaki „Kiss and Ride” powstają w bezpośrednim sąsiedztwie gdyńskich placówek edukacyjnych, ale są też przy Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja. Może z nich korzystać każdy kierowca. Znaki te umożliwią sprawne i bezpieczne odwiezienie czy odebranie pasażera – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Przypomnijmy, że miejsca postojowe typu „Kiss and Ride” znajdują się także  rejonie ul. Halickiej.

ikona