Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1460 (1160) 2021-07-09 - 2021-07-22

Ścieżka rowerowa przed Uniwersytetem Morskim

Jedną z ulubionych form aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze. W Gdyni amatorzy dwóch kółek mają do dyspozycji coraz więcej tras i odpowiedniej infrastruktury. Nowa ścieżka rowerowa powstała przed siedzibą Uniwersytetu Morskiego przy ulicy Morskiej.


W czasie pandemii rowery bardzo mocno zyskały na popularności. Wielu mieszkańców Gdyni przesiadło się na jednoślady i dojeżdżało do pracy, korzystając z miejskich ścieżek rowerowych. Dla rowerzystów znaczenie ma każdy dobrze przygotowany i oznakowany odcinek, bo gwarantuje on płynną i bezpieczną jazdę. Takie możliwości oferuje 121-metrowy fragment ścieżki przed Uniwersytetem Morskim. Dowiązał on rozdzielone dotychczas części trasy rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Morskiej.
– Mamy nowe udogodnienie dla gdyńskich rowerzystów, nie tylko tych wakacyjnych, ale w szczególności dla tych, którzy dojeżdżają swoimi jednośladami np. do pracy czy na uczelnię. Ścieżka przed Uniwersytetem Morskim została wybudowana zgodnie z naszymi standardami. Wykonaliśmy ją z masy bitumicznej, więc umożliwia bezpieczny i komfortowy przejazd. A już niedługo trasa ta zyska kolejny, bardzo ważny i mocno wyczekiwany przejazd rowerowy na skrzyżowaniu ul. Morskiej z ul. Warszawską – zaznacza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
W niedalekim sąsiedztwie nowej ścieżki znajduje się stacja naprawy rowerów, a także podpórka dla osób oczekujących na zmianę świateł przy skrzyżowaniu ul. Morskiej z ul. Grabowo. Rowerzyści, a w szczególności studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Morskiego, mają też do dyspozycji 10 sztuk stojaków rowerowych oraz 15 stanowisk stacji Mevo. To świetna zachęta dla tych, którzy decydują się na dojazd rowerem na wykłady. Ścieżka zyskała również oznakowanie pionowe i poziome. Dodatkowo w ramach tego zadania zadbano o dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami oraz pas zieleni odgradzający ścieżkę od ruchliwej jezdni ulicy Morskiej.

ikona