Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1460 (1160) 2021-07-09 - 2021-07-22

Widzimy się w Konsulacie Kultury

Konsulat Kultury i Gdyńskie Centrum Kultury zapraszają:
– 10 lipca, o godz. 17.00 na Biesiadę Literacką z Bogusławem Chrabotą. Rozmowie z bohaterem towarzyszyć będzie muzyczna niespodzianka. O godz. 18.00 odbędzie się koncert zespołu YEEDNOO dedykowany przyjaciołom z Ruchu Młodej Polski. Wokalistą zespołu jest sam Chrabota. Na oba wydarzenia wstęp wolny.
– 11 lipca, o godz. 12.00 na spotkanie literackie dotyczące najnowszej książki Roberta Chrzanowskiego i Małgorzaty Sokołowskiej „Zebrała się w Gdyni klika. Lata 1945-1947, od płk. Siergiejenki do sfałszowanych wyborów”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Oficyna Verbi Causa.
– 14 lipca, o godz. 20.00 na „Lekko nie będzie” w reż. Tomasza Sapryka, który zagrany zostanie w Amfiteatrze na Kamiennej Górze w Gdyni. „Nieco” większa różnica wieku w związku, czyli panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami. „Lekko nie będzie” autorstwa Jean-Claude Islert’a to klasyka francuskiej komedii. Opowieść o miłości i szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, ale też o tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych. W obsadzie m.in. Małgorzata Sadowska, Sambor Czarnota i Tomasz Sapryk.
Bilety: 80/70 zł.
– 16 i 17 lipca, o godz. 19.00 na spektakl „Psiunio” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom i brawurowej grze aktorów obnaża słabości związku pomiędzy kobietą a mężczyzną oraz przedstawia relacje międzyludzkie w zupełnie nowym świetle. Występują: Marta Kalmus-Jankowska, Piotr Jankowski i Tomasz Sapryk.
Bilety: 50/45 zł.
– 17 lipca, od godz. 10.00 na Rodzinną grę miejską „Odkryj Amerykę!”. Zapisy ruszają 9 lipca na stronie konsulatkultury.pl.
Któż z nas nie chciałby zostać odkrywcą? Często w tym celu trzeba wyruszyć na odległą i niebezpieczną wyprawę. Ale czasami wystarczy wziąć udział w niecodziennej grze miejskiej i inaczej spojrzeć na znane wcześniej ulice oraz budynki.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy – formularz rejestracyjny będzie dostępny na stronie internetowej Konsulatu od 9 lipca.
Szczegóły: www.konsulatkultury.pl

ikona