1460 (1160) 2021-07-09 - 2021-07-22

Wystawy

Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza na nową wystawę czasową „Klimaks”. Opowiada o relacji łączącej człowieka i jego środowisko naturalne z perspektywy wyjazdów Polaków do Ameryki Południowej na przełomie XIX i XX wieku. Wystawę można oglądać do 31 października.
***
Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę historii wzornictwa szkła i twórczości wybitnych projektantów – Eryki i Jana Drostów, z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”.
***
Kaszubskie Forum Kultury i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają do obejrzenia wystawy „Kadry z życia Wojciecha Kiedrowskiego”.
Wystawę można zwiedzać w reżimie sanitarnym do 31 lipca w godz. pracy KFK (al. Marsz. Piłsudskiego 18).
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wystawę „Kwiaty” Zofii Orczyńskiej.
Wystawę można można oglądać w Towarzystwie Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, w: poniedziałek, środa, piątek w godz. 11.00-13.00 i czwartek 15.00-17.00.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wernisaż rysunków Teresy Suplickiej pt. „Możliwości” 9 lipca o godz. 18.00 do Małej Galerii na 2 piętrze.
***
Stowarzyszenie Halo Kultura zaprasza na wystawę „Siatka”, którą można oglądać do 11 lipca na terenie Gdyńskich Hal Targowych.
***
Plenerowa wystawa grafiki kobiecej G8 czynna jest do końca wakacji. Można ją oglądać w parku na Kamiennej Górze. Tematem przewodnim jest dzieciństwo. Artystki przygotowały prace w w różnorodnych technikach.
***
Do końca lipca, na placu Kaszubskim, można oglądać wystawę plenerową „Państwowy Korpus Bezpieczeństwa - Policja Polskiego Państwa Podziemnego w dokumentach”.
Na wystawie znalazły się m.in. dokumenty ukazujące działania Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa w czasie okupacji niemieckiej, Ponadto można zobaczyć archiwalne zdjęcia funkcjonariuszy Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa, którzy wzięli udział w Powstaniu Warszawskim.
***
Jubileuszowa wystawa o historii trójmiejskiej kolei składa się z 38 fotografii. Można ją oglądać w holu Dworca Podmiejskiego.
Wystawa czynna do 31 sierpnia br.

ikona