1460 (1160) 2021-07-09 - 2021-07-22

Zostań „Super W”

Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości!
Szlachetna Paczka to program społeczny w Polsce oraz unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy na dużą skalę. Projekt co roku łączy setki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i osób w potrzebie. Dzięki wolontariuszom darczyńcy mogą realnie pomóc potrzebującym, a rodziny – odzyskać wiarę w ludzi i nadzieję na zmianę.
Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają z pomocą tam, gdzie wciąż jej brakuje. Liderzy przywracają nadzieję w godność osobom w potrzebie, są impulsem do zmiany. Tworzą zespoły w swojej okolicy i poznają kandydatów na wolontariuszy, koordynują współpracę z lokalnymi instytucjami, służbami czy szkołami, aby zebrać i zweryfikować informacje o potrzebujących.
Akademia Przyszłości to siostrzany program Szlachetnej Paczki. Tworzy on bezpieczną i twórczą przestrzeń dla dzieci. Dzięki unikalnej metodologii – systemowi motywatorów zmiany – prowadzi od porażki w szkole do sukcesów w życiu. Wolontariusze Akademii stają się towarzyszami małych studentów w drodze do budowania poczucia własnej wartości, spełniania marzeń i lepszej przyszłości. Regularnie spotykają się z podopiecznymi i pomagają w codziennych trudnościach. Liderzy to również wolontariusze, zajmujący się koordynacją pracy w danym rejonie.
Zgłoszenia dla wolontariuszy i liderów, przyjmowane są na stronie:
www.szlachetnapaczka.pl/superw.

ikona