1468 (1168) 2021-09-24 - 2021-09-30

„Ekokrawcy” w Chyloni


Interesujesz się krawiectwem? A może masz ochotę nauczyć się szydełkowania lub po prostu spędzić kreatywnie czas? Jeśli tak, zapisz się na warsztaty szydełkowania, które organizuje gdyński UrbanLab!


Zajęcia w duchu zero waste to wieczorne spotkania, podczas których będzie można poznać rodzaje splotów, przeciągać na różne sposoby pętelki nici oraz dziergać kształty i łączyć elementy, by stworzyć wielorazowe siatki czy koszyczki zakupowe. Warsztaty mają praktyczny i aktywizujący grupę charakter.

Spotkanie w Przystani Opata Hackiego 33 27.09 w godz. 18.00-19.30. Udział mogą wziąć osoby pełnoletnie interesujące się szyciem, krawiectwem, szydełkowaniem, ideą zero waste oraz lokalnymi działaniami społecznymi. Zajęcia są bezpłatne. Materiały potrzebne do aktywnego uczestnictwa w zajęciach są dostępne na miejscu.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.urbanlab.gdynia.pl/warsztaty-szydelkowe. Należy wypełnić wszystkie pola. Każdy uczestnik musi potwierdzić, że zapoznał się zasadami oraz treścią oświadczeń i zgód (zgoda na przetwarzanie wizerunku jest dobrowolna).

Warsztaty realizowane w ramach działań pilotażowych mikroinnowacji pod roboczą nazwą „Ekokrawcy”, która została wyłoniona w naborze „Pomysłów na Miasto” w obszarze rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz zwiększania potencjału społeczności lokalnych do rozwiązywania problemów.

ikona