Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1468 (1168) 2021-09-24 - 2021-09-30

Gdyńscy kandydaci do „Edukacyjnego Nobla”

Projekt 3LAB z Gdyńskiej Trójki został doceniony na międzynarodowej arenie. Znalazł się na liście kandydatów do Gess Education Awards 2021 - jednej z najbardziej prestiżowych na świecie nagród w sektorze edukacji. Gdyński projekt walczy teraz o nagrodę główną, określaną często jako "Edukacyjny Nobel", w kategorii Community Award for Citizenship.


Obok III LO z Gdyni finalistami w tej kategorii zostało jeszcze 7 szkół m.in. z Wielkiej Brytanii, Egiptu, Pakistanu czy Izraela. Zwycięzców poznamy 15 listopada br. podczas uroczystej gali GESS w Dubaju (Dubai World Trade Centre).

W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych i wprowadzenia zdalnego nauczania w szkołach jednym z pierwszych działań Pracowni była organizacja korepetycji online w ramach projektu 3CLASS. Ta spontanicznie i profesjonalnie przygotowana oraz przeprowadzona akcja pozwoliła uczniom oraz absolwentom III LO udzielić społecznie uczniom szkół podstawowych indywidualnych korepetycji z wybranych przedmiotów. Wśród osób objętych pomocą były także dzieci uchodźców m.in. z Czeczenii. Dzielili się także wiedzą ze swoich pasji dotyczącą m.in. druuk 3D, inżynierii, technologii kosmicznej, architektury i grafiki. Wolontariuszom udało się przeprowadzić kilka tysięcy godzin bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży z różnych szkół w Polsce.

Pomysłodawczynią Pracowni 3LAB jest Anna Rzepa wspierana w swoich działaniach przez inne nauczycielki z III LO, w tym m.in. przez Olgę Wrońską, Martę Mąkosę, Annę Czernihowską-Tymoszyk, Bożenę Chmielińską, Dorotę Wnuczyńską, Dorotę Lubiewską i Elżbietę Strach. Oczywiście nie byłoby 3LAB gdyby nie zaangażowanie ponad 100 uczniów i absolwentów Gdyńskiej Trójki oraz licznej rzeszy ich przyjaciół.

Więcej o Pracowni 3LAB na stronie www.3-lab.pl.

ikona