1468 (1168) 2021-09-24 - 2021-09-30

Pokaż piękno nadbałtyckich miast

We wrześniu 1991 roku w Gdańsku utworzono Związek Miast Bałtyckich. To organizacja działająca na rzecz rozwoju miast i państw położonych w basenie Morza Bałtyckiego. Jednym z jej członków założycieli jest Gdynia. Z okazji przypadającego w tym roku 30-lecia działalności organizacja ogłosiła konkurs fotograficzny, którego celem jest przedstawienie życia w miastach członkowskich.

Ideą konkursu „Nasze miasta członkowskie i ich obywatele” jest przedstawienie ośrodków wchodzących w skład Związku Miast Bałtyckich (ang. Union of the Baltic Cities). Nadsyłane zdjęcia mogą przedstawiać zarówno ludzi, jak i architekturę czy nadmorskie krajobrazy i przyrodę. Konkurs ma charakter otwarty. Mieszkańcy miast członkowskich mogą przesyłać zdjęcia do 1 października na adres irene.pendolin@ubc.net.

Z nadesłanych propozycji zostaną wyłonione trzy najlepsze zdjęcia. Znajdą się one w wielkim finale, gdzie jury złożone z prezydium Związku Miast Bałtyckich wybierze zwycięzcę. Zdjęcia finalistów zostaną wydrukowane i zaprezentowane podczas XVI Konferencji Generalnej UBC w Sankt Petersburgu.

ikona