Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1468 (1168) 2021-09-24 - 2021-09-30

Sprawdź, którędy ucieka ciepło

Jak najłatwiej sprawić, aby ogrzewanie było efektywne i nie rujnowało domowego budżetu? Przyjrzeć się miejscom, w których ucieka najwięcej ciepła i poprawić błędy. Gdynia już po raz piąty zaprasza mieszkańców do udziału w programie „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet”.W tej edycji z bezpłatnych badań termowizyjnych skorzystają mieszkańcy łącznie 130 budynków – zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych. Specjaliści przyjrzą się nieruchomościom, używając specjalnej kamery. W ten sposób wskażą, którędy ucieka najwięcej ciepła oraz jak należy poprawić izolację budynków. To prosta metoda na to, aby zaoszczędzić w sezonie grzewczym.

Program „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet” jest realizowany przez miasto w partnerstwie ze spółkami PGE Energia Ciepła i OPEC. Badania będą prowadzone zimą – od listopada 2021 do końca lutego 2022 roku.

Właściciele budynków, którzy są zainteresowani termowizją, mogą zgłaszać się online jeszcze do 30 września. Formularz zgłoszniowy dostępny jest na stronie gdynia.pl.

Szczegółowych informacji na temat programu udziela Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni. Pytania można kierować na adres mail: ref.energetyki@gdynia.pl.

ikona