1468 (1168) 2021-09-24 - 2021-09-30

Wystawy

Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza na wystawę czasową „Klimaks”. Opowiada o relacji łączącej człowieka i jego środowisko naturalne z perspektywy wyjazdów Polaków do Ameryki Południowej na przełomie XIX i XX wieku. Wystawę można oglądać do 31 października.

***

By uczcić przypadające w tym roku 95. rocznicę urodzin i 5. rocznicę śmierci Andrzeja Wajdy, Pągowski stworzył plakaty do 60 filmów Wajdy. „Wajda na nowo” to sentymentalna podróż po filmowych dziełach, które na stałe zapisały się w naszej świadomości.

Wystawę można oglądać do 25 września w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1A).
Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza także na wystawę historii wzornictwa szkła i twórczości wybitnych projektantów – Eryki i Jana Drostów, z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”.

***

Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają do obejrzenia wystawy pt. „Kaszubski ruch Chóralny” poświęconej ruchowi śpiewaczemu na Kaszubach.
Wystawę przygotowało Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskie w Wejherowie. Można ją oglądać do 30 września.

***

Klub Marynarki Wojennej oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku zapraszają na wystawę „Okupacja niemiecka na Kaszubach i Kociewiu w 1939 r.” w sali kolumnowej Klubu Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1). Wystawa dostępna do 30 września w godz. 8.00-15.00. Wstęp wolny.

***

Muzeum Miasta Gdyni oraz Galeria Klif, przygotowały ekspozycję poświęconą budowie gdyńskiego portu. Wystawa to nie tylko wyselekcjonowane fotografie dokumentujące powstawanie portu. To również niepowtarzalna okazja zobaczenia budowniczego, Tadeusza Wendę, podczas pracy.
Wernisaż odbędzie się 24 września o godz. 12.00 w Galerii Klif (al. Zwycięstwa 256). Wstęp wolny.

***

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa zorganizowaną z okazji 25-lecia. W wystawie biorą udział artyści zrzeszeni w stowarzyszeniu.
Prace można oglądać w lokalu artystycznym „TYGIEL”, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) od 17 września do 30 października 2021.
Strona www.eraartprofile.pl

***

Fundacja ~morze i tuBaza zapraszają na wystawę Julii Tymańskiej. Cykl prac jest dyplomem zrealizowanym na ASP w Gdańsku na Wydziale malarstwa, w pracowni prof. Henryka Cześnika. Wystawę można oglądać w tuBazie (al. Zwycięstwa 291) do 8 października w każdy weekend od 10.00 do 16.00. Wstęp wolny.

ikona