1468 (1168) 2021-09-24 - 2021-09-30

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza na wielki finał 14. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port/EPIZOD. Od 23 do 26 września polski dramat współczesny gotowy do R@Portu!


23-26 września odbywa się przełożony z powodu pandemii, finał 14. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port/EPIZOD. W ich ramach pokażemy czytania pięciu finałowych sztuk GND i trzy spektakle festiwalowe zaproszone z innych teatrów, a także jedną z naszych ostatnich produkcji - „Prawiek i inne czasy” Tokarczuk.

Poprzez prezentację przedstawień teatralnych i szkiców scenicznych, zarówno finał konkursu o GND jak i festiwal „składają raport” o kondycji współczesnego dramatu polskiego i odpowiadają na pytania: - Jaką wizję świata odsłania nam dzisiejszy teatr, jakich dotyka problemów, jaki obraz Polski i jej mieszkańców prezentuje widzom i jakimi środkami to czyni. Festiwal stanowi dla mieszkańców Gdyni i całego Pomorza niepowtarzalną okazję spotkania artystów, prezentujących wielką panoramę polskiego teatru. Po raz czternasty przyznana zostanie Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna, najważniejsze wyróżnienie dla polskich dramatopisarzy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona