1470 (1170) 2021-10-08 - 2021-10-14

Gdyńska oferta turystyczna nagrodzona

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się 1 października. Podczas uroczystości nagrody i wyróżnienia przyznał m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego. Wśród laureatów znalazły się m.in. dwa gdyńskie projekty – festiwal „Kulinarna Świętojańska” oraz cykl spacerów „Gdynia o 10.00”.


Światowy Dzień Turystyki przypada 27 września i jest świętem wszystkich tych, którzy współtworzą tzw. przemysł czasu wolnego. Co roku z tej okazji doceniane są ważne dla turystyki osoby i instytucje, a także najbardziej interesujące lokalne inicjatywy. Tegoroczne regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się pod hasłem „Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu”.
Podczas spotkania marszałek Mieczysław Struk wręczył wyróżnienia i nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim w następujących kategoriach: „Wydarzenie roku”, „Innowacja w turystyce”, „Oferta turystyczna”, „Osobowość roku” oraz „Inwestycja w turystyce”. Wręczono również nagrodę Gryfa Pomorskiego. Laury przyznano zarówno za 2020, jak i 2019 rok, kiedy to obchody odbyły się online.
Wyróżnienie w kategorii „Oferta turystyczna” za 2019 r. otrzymał festiwal „Kulinarna Świętojańska”. Doceniono też inicjatywę „Gdynia o 10.00”. Cykl spacerów otrzymał nagrodę główną w kategorii „Oferta turystyczna” za 2020 r. Wyróżnienie odebrał wiceprezydent Michał Guć.
Festiwal „Kulinarna Świętojańska” to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się na jednej z najbardziej znanych ulic w mieście i przyczynia się do promocji miejskiego projektu „Szlak Kulinarny Centrum Gdyni”.
„Gdynia o 10.00” to cykl bezpłatnych spacerów po Gdyni, które rozpoczynają się w gdyńskich hotelach.
Podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki marszałek wręczył też gratulacje z okazji jubileuszu instytucji zasłużonych dla pomorskiej turystyki. Powędrowały one m.in. do Akwarium Gdyńskiego, które świętuje 50-lecie istnienia, oraz ORP „Błyskawicy”, która od 45 lat jest okrętem-muzeum.
Medal od PTTK otrzymał również miejski konserwator zabytków w Gdyni.
Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki zorganizowali: Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.

  • ikonaOpublikowano: 07.10.2021 13:50
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.10.2021 13:51
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona