Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1470 (1170) 2021-10-08 - 2021-10-14

Nie bądź obojętny! Dołącz do Szlachetnej Paczki

Lubisz sprawiać innym radość? Jesteś otwartą na ludzi, zaangażowaną i kreatywną osobą? Nie czekaj i już dziś dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki. Wolontariusze i liderzy są pilnie poszukiwani. To ostatnia szansa na zgłoszenia, a w województwie pomorskim wciąż potrzeba ponad 800 ochotników. Weź sprawy w swoje ręce i zostań „SuperW”.


W Gdyni poszukiwani są wolontariusze, a także lider, który będzie działać w rejonie Karwin.
Jak zostać wolontariuszem lub liderem? To bardzo proste. Wystarczy wypełnić internetowy formularz i jako miejsce działania wybrać Gdynię.
Szlachetna Paczka to jeden z programów społecznych w Polsce. Projekt ruszył w 2001 roku i łączy setki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i osób w potrzebie. Tylko w zeszłym roku w jego ramach wsparcie trafiło do ponad 14 tysięcy rodzin, które otrzymały paczki.
Dzięki wolontariuszom darczyńcy mogą realnie pomóc potrzebującym, a rodziny – odzyskać wiarę w ludzi i nadzieję na zmianę.
Do ich zadań wolontariuszy należy m.in.: poznawanie historii rodzin i tworzenie opisów, decydowanie o formie pomocy, jaka będzie najlepsza dla danego podopiecznego, kontakt z darczyńcami, spotkania z innymi wolontariuszami i osobami odpowiedzialnymi za podejmowanie decyzji w twojej okolicy, czy współpraca z partnerami programu. Wolontariat to także szansa na spotkanie ciekawych ludzi.
Z kolei liderzy przywracają nadzieję w godność osobom w potrzebie, są impulsem do zmiany. Tworzą zespoły w swojej okolicy i poznają kandydatów na wolontariuszy, koordynują współpracę z lokalnymi instytucjami, służbami czy szkołami, aby zebrać i zweryfikować informacje o potrzebujących. Liderzy dbają też o to, aby wszystkie rodziny z rejonu, w którym działają, znalazły darczyńców.
Wszyscy, którzy chcieliby zostać wolontariuszami lub liderami, czyli „SuperW”, mogą się zgłaszać na stronie internetowej programu. Wystarczy wypełnić ankietę.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl/superw.

ikona