1470 (1170) 2021-10-08 - 2021-10-14

Przemarsz gdyńskich seniorów

2 października ulicami Gdyni przeszedł barwny marsz seniorów. To część obchodów III Pomorskich Dni Seniora organizowanych przez Fundację Adaptacja oraz Pomorską Fundację Międzypokoleniową. Na ulice naszego miasta wyszły osoby w różnym wieku, które chciały podkreślić, jak ważną grupą w społeczeństwie są osoby starsze i że warto czerpać z ich doświadczenia.


Radosny marsz seniorów wyruszył sprzed Urzędu Miasta Gdyni przy al. Piłsudskiego 2 października i przy akompaniamencie orkiestry skierował się w stronę placu Kaszubskiego.
Kiedy tam dotarł, uczestnicy mogli wziąc udział w przemówieniach, obejrzeć występ artystyczny oraz przekąsić coś słodkiego.
Wśród uczestników nie zabrakło przewodniczącej Rady Miasta Gdyni Joanny Zielińskiej, Bożeny Zglińskiej – dyrektorki Centrum Aktywności Seniora oraz wiceprezydenta Michała Gucia.
W sobotnim marszu wzięli udział nie tylko seniorzy, ale również młodzi gdynianie, którzy uważają, że działania na rzecz starszych osób są w naszym kraju niezbędne.
W sobotę wieczorem seniorzy wzięli udział w koncercie Mariusza Kalagi, który odbył w sali koncertowej Morskiego Portu Gdynia. Występ został zorganizowany w ramach działań na rzecz zwiększenia dostępności do kultury osób starszych.
Wydarzenia zorganizowane przez przez Fundację Adaptacja oraz Pomorską Fundację Międzypokoleniową były częścią obchodów III Pomorskich Dni Seniora.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym prezydenta Wojciecha Szczurka oraz przewodniczącej rady miasta Joanny Zielińskiej.

ikona