Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1470 (1170) 2021-10-08 - 2021-10-14

Wspieraj tych, którzy chcą uwierzyć w siebie

Akademia Przyszłości to siostrzany program Szlachetnej Paczki. Od 2003 roku tworzy on bezpieczną i twórczą przestrzeń dla dzieci.

W Akademii Przyszłości wolontariusze stają się towarzyszami małych studentów w drodze do budowania poczucia własnej wartości, spełniania marzeń i lepszej przyszłości. Pomagają dzieciom, które w siebie nie wierzą i mają niską samoocenę. Ich zadania to m.in.: regularne spotkania z podopiecznym i pomoc w pokonywaniu codziennych trudności, raz w tygodniu – zajęcia indywidualne z dzieckiem, wspólne wyjścia do kina, teatru czy muzeum, współpraca z liderami i innymi wolontariuszami, kontakt z darczyńcami.
Natomiast liderzy to również wolontariusze, ale zajmujący się koordynacją pracy w danym rejonie. To oni współpracują z lokalnymi szkołami. Organizują również pracę wolontariuszy i dbają o to, aby dzieci z okolicy, w której działają, mogły uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach.
Wszyscy, którzy chcieliby zostać wolontariuszami lub liderami Akademii Przyszłości, mogą się zgłaszać na stronie internetowej programu. Wystarczy wypełnić ankietę.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

ikona