Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1470 (1170) 2021-10-08 - 2021-10-14

Zbliża się Gdynia Explory Week 2021

Dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema i dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, będzie gościem specjalnym tegorocznej 10. edycji Gdynia Explory Week. W programie wydarzenia prezentacje najlepszych projektów młodych talentów w kraju w ramach Finału Konkursu Explory oraz nowość: po raz pierwszy Festiwal Explory zagości w 10 szkołach w całej Polsce. Na uczniów czekają wykłady i warsztaty prowadzone przez znanych popularyzatorów nauki. Gdynia Explory Week odbędzie się w dniach 20-22 października 2021 roku. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pasjonatów nauki i odbędzie się online na platformie hopin. Udział jest bezpłatny.

Gdynia Explory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z Krajowego Finału Konkursu Explory i Festiwalu Explory. Gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia będzie dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema i dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, który poprowadzi wykład "Prywatność, najnowsze i najstarsze „prawo” ludzkości”.
Konkurs Explory został stworzony z myślą o młodych talentach, które chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Udział w Konkursie daje możliwość zaprezentowania pomysłów z różnych dziedzin nauki oraz zaplanowania najbliższych etapów kariery zawodowej. Konkurs składa się z trzech etapów: zgłoszenia projektu poprzez formularz online, udziału w regionalnych eliminacjach odbywających się w ramach Festiwali Explory oraz finału, który co roku odbywa się w Gdyni.
W tegorocznym krajowym finale Konkursu Explory weźmie udział 36 projektów. Zostały one wyłonione spośród 163 projektów zgłoszonych do Konkursu. Podczas Gdynia Explory Week młode talenty będą walczyć o stypendia naukowe na rozwój projektów ufundowane przez Mecenasa Programu Explory Grupę LOTOS, udział w prestiżowych konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów programu Explory.
Opisy projektów młodych talentów biorących udział w finale Konkursu Explory dostępne są na stronie http://www.explory.pl/2021.
W ramach Festiwalu Explory odbędą się również wykłady i panele dostępne wyłącznie online dla zarejestrowanych uczestników. Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież szkolną na piątkowe dyskusje i prezentacje dotyczące różnorodnych form wsparcia. Wraz z partnerami porozmawiają i przedstawią oferty szkół wyższych w Polsce i za granicą oraz przyjrzą się stypendiom i stażom.
Explory kończy w tym roku 10 lat. Z tej okazji na Gdynia Explory Week zaproszono laureatów Konkursu Explory z poprzednich edycji, by zobaczyć, co się teraz u nich teraz, czy rozwijają swoje projekty, jak dalej potoczyła się ich kariera naukowa i zawodowa. Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się także piątkowe webinaria poświęcone różnym kierunkom studiów.
Udział w Gdynia E(x)plory Week 2021 jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Program oraz rejestracja dostępne są na stronie: http://www.explory.pl/2021
Więcej o Programie Explory: www.explory.pl

ikona