1470 (1170) 2021-10-08 - 2021-10-14

Zlot Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza 2021”

W dniach 7-10 października w Gdyni i na wodach Zatoki Gdańskiej spotka się 30 jachtów biorących udział w Zlocie Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza 2021”.


W dobie jachtów laminatowych, starzejące się, kosztowne w utrzymaniu jednostki o drewnianych czy stalowych kadłubach znikają, wyprzedawane przez macierzyste kluby. A przecież to właśnie te jachty zapisały najwspanialsze karty w historii polskiego żeglarstwa. Zobaczyć je wszystkie w jednym miejscu – to prawdziwa gratka.
Zlot odbywa się już po raz trzynasty. Skupia jachty o drewnianych i stalowych kadłubach. Prawdziwą perełką tejże edycji będzie s/y Phyllis, jacht z udokumentowaną historią od 1913 roku. Na stronie internetowej zlotu, organizatorzy przygotowali encyklopedię, w której można poznać sylwetki jachtów zlotu oraz poznać ich historię. Zainteresowanych zapraszamy na www.prochno-rdza.pl/jachty/
W tym roku jachty zostaną udostępnione do zwiedzania. Będzie można również obejrzeć je pod pełnymi żaglami w trakcie sobotniej parady. Jachty wystartują z Mariny Gdynia 9 października ok. godz. 12.00, a następnie pożeglują wzdłuż bulwaru Nadmorskiego, molo w Orłowie, aż do molo w Sopocie. Następnie zawrócą i tą samą trasą powrócą do Gdyni.

ikona