Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1470 (1170) 2021-10-08 - 2021-10-14

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski w Gdynia zaprasza:
– 8, 9 i 10 października na jeden z najnowszych spektakli – „Znaczy Kapitan” Karola Olgierda Borchardta w adaptacji Pawła Huellego i w reż. Krzysztofa Babickiego.
Głęboka woda, wielka przygoda i piękne kobiety.
Jedna z najgłośniejszych polskich powieści marynistycznych na teatralnych deskach. Lata 20., lata 30., wielkie transatlantyki, ich dowódcy i nieodłączny kobiecy pierwiastek. Zabawne i wzruszające morskie anegdoty, a w tle międzywojenne szlagiery i Gdynia z tamtych lat... „Znaczy Kapitan”, znaczy widzimy się w Teatrze!
– 13 i 14 października na „Bankiet” wg Witolda Gombrowicza w reż. Tadeusza Bradeckiego.
Inteligentnie i z humorem. Podczas bankietu wśród arystokratów i dworzan dochodzi do bezwzględnej demaskacji i odwrócenia starego porządku. Pięcioro aktorów wciela się na oczach widowni w coraz to nowe, groteskowe postacie, przywołując przesiąknięty teatralnością i niesamowitym, prowokacyjnym humorem klimat twórczości młodego Gombrowicza. Frustracje rodzinne, słabości dygnitarzy, kompleksy mieszczan i przebiegłość klas niższych. To, co ukryte i wstydliwe w końcu zostanie wydobyte na wierzch i obśmiane i to w towarzystwie gramofonowych szlagierów z lat 20.
Więcej na www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona