1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Firmy z PPNT Gdynia na liście Diamentów „Forbesa”

Już po raz czternasty Dun & Bradstreet Poland i redakcja „Forbesa” opracowały zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Wszystkie przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, zdobyły tytuł Diamentu „Forbesa” 2022. Tym razem w zestawieniu, które opublikowano w najnowszym numerze magazynu „Forbes”, pojawiły się firmy Trimlogic i Soldevelo z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.


W 2022 r. ranking po raz pierwszy ukazuje, jak rzeczywistość polskich firm zmieniła się w wyniku pandemii koronawirusa. Lista laureatów została opracowana przez redakcję magazyn Forbes oraz wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet Poland Sp. z o.o. na podstawie sprawozdań finansowych, pozytywnego ratingu wiarygodność i ryzyka współpracy.
Na liście znalazły się przedsiębiorstwa z 15-procentowym i większym wzrostem wartości. Warto wspomnieć, że gospodarka województwa pomorskiego jest jedną z lepiej rozwijających się w Polsce. Udział firm z regionu w PKB wynosi ok. 6 proc. Pomorze ze wskaźnikiem 7,1 proc. zajmuje szóste miejsce pod względem liczby Diamentów w tegorocznym zestawieniu, podobnie jak pod względem liczby zarejestrowanych firm w kraju.
Na uwagę zasługuje fakt, że na przestrzeni ostatnich lat, w szybkim tempie rosła liczba niewielkich firm, o obrotach od 5 do 50 mln złotych, obecnych w rankingu. I właśnie w tej kategorii sklasyfikowana została firma Trimlogic. Drugą z parkowych firm, które zostały docenione przez ekspertów „Forbes", jest zajmująca się oprogramowaniem komputerowym SolDevelo Sp. z o.o.
Na co dzień Trimlogic świadczy profesjonalne usługi w obszarze zarządzania dokumentami i procesami biznesowymi z wykorzystaniem technologii uznanych rynkowych liderów jak np. IBM. Wyróżnienie „Forbesa” to z pewnością ważny krok na ich zawodowej drodze.
SolDevelo Sp. z o.o. zajmuje się tworzeniem oprogramowania oraz wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań dla innych firm programistycznych. W centrum uwagi jest poprawa jakości wytwarzanego oprogramowania poprzez wdrażanie zaawansowanych technologicznie narzędzi związanych z produkcją kodu, jego testowaniem oraz systematyczną integracją.

ikona