1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Grono pedagogiczne GSF rośnie w siłę

Gdyńska Szkoła Filmowa jest pierwszą i jedyną w północnej części Polski niekomercyjną placówką kształcącą przyszłych reżyserów, profesjonalnych twórców filmów fabularnych i dokumentalnych. Teraz grono jej wykładowców powiększy się o kolejnego znanego artystę – Macieja Cuske.


Gdyńska Szkoła Filmowa przygotowuje do zawodu wielu młodych i zdolnych reżyserów. Kadra pedagogiczna szkoły składa się z uznanych i doświadczonych twórców. Autorem programu nauczania jest sam Robert Gliński. Teraz do grona wykładowców szkoły dołączył Maciej Cuske – reżyser, scenarzysta i operator filmów dokumentalnych pokazywanych na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach. Za swoje dzieła otrzymał sporo nagród m.in.: Brązowego i Srebrnego Lajkonika oraz Srebrny Róg na KFF w Krakowie, „Białą Kobrę” na łódzkim Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu”, „Złoty Zamek” na Off Cinema w Poznaniu, Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej „Orzeł”. W 2021 roku zdobył także tytuł najlepszego reżysera na West Lake Short Film Festival w Chinach.
Cuske jest ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i członkiem Polskiej Akademii Filmowej. W 2020 roku był nominowany do Paszportu Polityki.

ikona