1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Nowy gdyński buspas z dofinansowaniem

Poszerzy się sieć gdyńskich buspasów. Na ulicy Chwarznieńskiej powstanie nowy pas ruchu dla autobusów, który pomoże mieszkańcom Chwarzna-Wiczlina dostać się do centrum miasta w godzinach szczytu bez dodatkowych opóźnień. Gdynia pozyskała na ten cel łącznie ponad 5,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a realizacja całej przebudowy ma potrwać do 2024 roku.


Dobre wieści dla mieszkańców Chwarzna-Wiczlina – już za około 2 lata w ich dzielnicy pojawi się zupełnie nowy buspas, który ułatwi im codzienne podróże do pracy, szkoły czy na zakupy. Mowa o odcinku głównej arterii dzielnicy, ulicy Chwarznieńskiej, sięgającym od przystanku autobusowego „Chwarzno Polanki” aż do istniejącego węzła z trójmiejską obwodnicą.
Miasto skutecznie aplikowało o dofinansowanie, które pokryje dokładnie połowę planowanych kosztów tej przebudowy. Opublikowana wczoraj lista Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg potwierdza, że Gdynia pozyskała na ten cel z tegorocznej edycji programu 5 mln 581 tys. złotych. Całe zadanie wyceniono na ponad 11 mln 162 tys. złotych, a jego realizacja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

ikona