Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Otwarcie posterunku Straży Miejskiej w centrum Gdyni

Przy ul. Necla 15-17 na Kamiennej Górze został otwarty posterunek Straży Miejskiej w Gdyni. Przeniósł się tam referat dzielnicowy, który dotychczas mieścił się na Kolibkach.

– Przeniesienie tu posterunku to bardzo dobra wiadomość z kilku względów. Po pierwsze, strażnicy zyskali nowoczesne i odpowiednio przystosowane miejsce pracy. Po drugie, skróci się czas reakcji. Od teraz interwencje będą prowadzone bardziej efektywnie – wylicza Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Przestrzeń zorganizowano w taki sposób, by można tam było przyjmować mieszkańców oraz załatwiać sprawy formalne. Pracuje tu kilkunastu funkcjonariuszy, którzy mają do dyspozycji: szatnie, pomieszczenia socjalne i biurowe.
W pełnieniu służby strażników wspomagają: trzy radiowozy (w tym jeden elektryczny – Dacia Spring), dwie hulajnogi elektryczne, dwa rowery elektryczne.
Posterunek jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-19.00. Inwestycję wykonała firma Provision sp. z o.o. z Rumi. Całkowity koszt remontu wraz z wyposażeniem i zakupem pojazdów to 1,1 mln zł.

ikona