1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Otwieramy Przystań Chylońska 237

Po przebudowie i remoncie budynku swoje drzwi znów otwiera Przystań Chylońska 237. 1 marca do dyspozycji mieszkańców oddane zostanie centrum sąsiedzkich aktywności i lokalnych usług. W dniu otwarcia czekać będą specjalne atrakcje, w tym symboliczne… rozpakowanie Domu Sąsiedzkiego. Działalność w tym miejscu rozpoczną także filia Biblioteki Gdynia oraz Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Przystań Chylońska 237 po raz pierwszy otworzyła się dla mieszkańców we wrześniu 2018 roku. Mogli oni brać udział m.in. w warsztatach hobbystycznych i zajęciach sportowych. Pod koniec 2020 roku rozpoczęły się prace budowlane, których celem była możliwość otwarcia nowych funkcji.
Przebudowa i remont budynku dawnej szkoły przy ul. Chylońskiej 237 zakończyła się w ostatnich miesiącach. Adaptacja obiektu do nowych funkcji, a także dostosowanie do potrzeb osób z alternatywną motoryką i sensoryką wymagało zmian w budynku praktycznie od podstaw. Poprawiony został m.in. układ pomieszczeń, zamontowano windę, przeprowadzono szereg prac aranżacyjnych, przebudowano układ drogowy na zewnątrz budynku. Łącznie remont i przebudowa objęły 2 375 m2 powierzchni zabudowy oraz około 2150 m2 dróg i miejsc postojowych.
Na parterze Przystani Chylońska 237 mieścić się będzie filia Biblioteki Gdynia. Ta oferować będzie bogaty księgozbiór, stanowiska komputerowe oraz do samodzielnej pracy, strefę relaksu w formie przestrzeni klubowo-czytelnianej oraz studio do nagrywania podcastów. Na piętrze budynku zlokalizowane zostaną sale Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej nr 3, a w przyszłości także Świetlica Opiekuńcza Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Więcej na 8 str. „Ratusza”.
Ważną rolę pełnić będzie Dom Sąsiedzki, do którego dyspozycji będą sale spotkań (w tym jedna wielofunkcyjna), a także sala gimnastyczna. Na majsterkowiczów czekać będzie sala warsztatowa oraz trzy ogólnodostępne aneksy kuchenne.
1 marca Przystań Chylońska 237 znów zostanie otwarta dla mieszkańców. O godz. 12.00 odbędzie się oficjalne otwarcie – tym samym będzie to pierwsza okazja, by zobaczyć od środka nową Przystań. W samo południe otworzy się biblioteka ze swoją ofertą. Specjalne atrakcje dla mieszkańców czekać będą od godz. 17.00.
Chętni będą mogli wziąć udział w spacerze po dzielnicy, który poprowadzi regionalista Arkadiusz Brzęczek. Będzie można tym samym poznać historię dzielnicy oraz ciekawe fakty z historii miasta. Na spacer nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.
Osoby, które mają apetyt na to, by najpierw lepiej poznać Przystań, powinny udać się do kuchni na antresoli. Tam czekać będzie wspólne pieczenie ciast i ciasteczek, a także… rozpakowywanie kartonów! Nie byle jakie, bo każda kolejna paczka odkrywać będzie przed mieszkańcami możliwości realizacji pasji i zainteresowań, które umożliwi Przystań Chylońska 237.
Więcej informacji wkrótce na profilu Facebook Przystań Gdynia oraz za pośrednictwem strony internetowej www.przystan.gdynia.pl.

ikona