1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Pięcioro małych gdynian urodzonych w święto miasta

Pięcioro małych gdynian, którzy urodzili się 10 lutego 2022 roku. Pionowe zdjęcie po lewej: Wiktor. Górny rząd (od lewej): Zoja i Nadia. Dolny rząd (od lewej): Maja Ewa i Mikołaj Michał // fot. Szpitale Pomorskie

Pięcioro małych gdynian, którzy urodzili się 10 lutego 2022 roku. Pionowe zdjęcie po lewej: Wiktor. Górny rząd (od lewej): Zoja i Nadia. Dolny rząd (od lewej): Maja Ewa i Mikołaj Michał // fot. Szpitale Pomorskie

W 96. urodziny miasta przybyło kilkoro nowych gdynian. 10 lutego w Szpitalu Morskim im. PCK urodziło się aż pięcioro maluchów. To Mikołaj Michał, Zoja, Maja Ewa, Wiktor oraz Nadia. Tradycyjnie maluszki i ich mamy otrzymali drobne upominki, które przekazał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.


10 lutego powiększyło się grono gdynian.

– Wczoraj na świat przyszło pięcioro nowych mieszkańców Gdyni. Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy. Mamy są zadowolone i myślę, że nowi mieszkańcy Gdyni również – mówi Adam Żółtowski, lekarz Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.


Jako pierwszy urodził się Mikołaj Michał. Przyszedł na świat o godz. 3.23. Ma 57 centymetrów i waży 3500 gramów.

Następnie na świecie pojawiła się Zoja. Urodziła się o godz. 5.30. Mierzy 56 centymetrów i waży 3400 gramów.

Jako trzecia urodziła się Maja Ewa. Przyszła na świat o godz. 10.14. Waży 3370 gramów i ma 54 centymetry.

Potem na świat przyszedł Wiktor. Urodził się o godz. 13.27. Mierzy 56 centymetrów i waży 3650 gramów.

Najpóźniej, bo o godz. 14.50, urodziła się Nadia. Waży 3950 gramów i ma 57 centymetrów.

Prezydent Wojciech Szczurek (po prawej) przekazuje paczki z upominkami dla maluszków urodzonych 10 lutego Adamowi Żółtowskiemu - lekarzowi Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni // fot. Przemysław Kozłowski

Co roku maluszki urodzone w święto miasta odwiedzali gdyńscy samorządowcy. Niestety z powodu pandemii już drugi rok z rzędu tradycyjna wizyta w szpitalu nie mogła się odbyć. Mali gdynianie otrzymali jednak symboliczne prezenty. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek przekazał je personelowi szpitala. A ten wręczył paczki z upominkami mamom maluszków.

– Ta tradycja ma już blisko 20 lat. Dla nas wszystkich to nie tylko radość z tych dzisiejszych narodzin, ale także z tego, że przybywa malutkich mieszkańców Gdyni. Bardzo nas to cieszy. Dzieci, które urodziły się 10 lutego, to dzieci, które – mam nadzieję – w sposób szczególny zwiążą swoją przyszłość z naszym pięknym miastem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Maluchy i ich mamy otrzymali podarunki, które ułatwią i umilą im pierwsze wspólne miesiące. W paczkach znalazły się m.in.: pluszowe misie, rożek czy książeczki oraz poradnik dla rodziców. Dodatkowo dumni rodzice dostali list gratulacyjny od prezydenta.

Prezenty dla maluszków urodzonych 10 lutego to m.in. pluszowy miś, biały rożek czy książeczki i poradniki dla rodziców // fot. Sławomir Okoń

Rodzicom serdecznie gratulujemy!

W ubiegłym roku w urodziny Gdyni przyszło na świat sześcioro nowych mieszkańców, a dwa lata temu, podobnie jak teraz, pięcioro maluszków.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 24.02.2022 14:10
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 24.02.2022 14:10
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona