1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Posłuchaj jazzu z okazji Światowego Dnia Chorób Rzadkich

W lutym przypominamy o chorobach rzadkich i solidaryzujemy się z osobami żyjącymi z nimi na co dzień. Dlatego po raz kolejny w Muzeum Emigracji zaplanowano wyjątkowy koncert Jazz4Rare. Odbędzie się 26 lutego o godz. 18.00.

Światowy Dzień Chorób Rzadkich (Rare Disease Day), który przypada ostatniego dnia lutego. Wydarzenia, które odbywają się w ramach RDD, mają na celu budowanie społecznej świadomości na temat chorób rzadkich oraz wyzwań, jakie stoją przed osobami nimi dotkniętymi i ich rodzinami. W Gdyni z tej okazji organizowany jest koncert Jazz4Rare. Wydarzenie zaplanowano 26 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Emigracji. Wystąpią: Irka Zapolska Quartet oraz Krystyna Stańko Quintet. Koncert poprowadzi Kamil Wicik. Koncert będzie można zobaczyć również online.
Kolory, które symbolizują choroby rzadkie, to: różowy, zielony i błękitny. 28 lutego tymi barwami rozbłysną budynki w wielu miejscach, a wśród nich Muzeum Emigracji.
Szczegółowy na stronie muzeum lub facebookowym profilu Fundacji Bohatera Borysa.
Koncert organizują: Fundacja Bohatera Borysa, Owszem Studio, Gdynia oraz Muzeum Emigracji w Gdyni. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk objęli honorowy patronat nad wydarzeniem.

ikona