1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Bajka w Centrum” dla najmłodszych oraz emocjonujące premiery filmowe – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza do Kina Studyjnego GCF przez siedem dni w tygodniu.

Kozucha Kłamczucha, Apolejka i jej osiołek oraz bohaterowie innych bajek dla dzieci pojawią się na ekranie podczas kolejnego poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum”. W sobotę, 26 lutego, o godzinie 10.00 na przedszkolaki oraz ich opiekunów czeka specjalnie dobrany zestaw filmów animowanych. W przerwie zaprosimy do rozmowy o ukochanych książeczkach. Warto przynieść je z sobą do Kina Studyjnego GCF. Będzie można pokazać je innym dzieciom albo się z nimi wymienić.
Ponad dwadzieścia lat temu, w 1999 roku, historię Sławomira Sikory zekranizował Krzysztof Krauze. W głośnym filmie „Dług” pokazał, jak bezsilność i brak zaufania do organów ścigania może zwykłego człowieka doprowadzić do ostateczności. Teraz twórcy nowego polskiego filmu „Mój dług” opowiadają o drodze do ułaskawienia zwyczajnego obywatela, skazanego za zamordowanie brutalnego bandyty. To wstrząsająca, autentyczna historia nierównej walki o przetrwanie i sprawiedliwość. W obsadzie m.in.” Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Piotr Polk, Bartosz Sak.
W repertuarze również detektywistyczny thriller „Mój Syn”. Koprodukcja brytyjsko-francusko-niemiecka, opowiadająca o zaginięciu młodego chłopca, została zrealizowana w nowatorski sposób. Rolę ojca poszukującego swojego syna zagrał James McAvoy, który nigdy nie otrzymał scenariusza filmu, nie zdradzono mu nawet, jak kończy się historia.
To, co widzowie zobaczą na ekranie, to w całości improwizacja aktora reagującego na to, jak zachowują się jego ekranowi partnerzy, m.in. wtajemniczona w fabułę, grająca matkę chłopca Claire Foy. Dzięki temu zabiegowi McAvoy rewelacyjnie wczuł się w rolę człowieka, którego życie owiane jest tajemnicą, i który nie zawaha się przed niczym, by uratować swoje dziecko.
Kino Studyjne GCF zaprasza również na filmy: „Belfast”, „Truflarze”, „Oczy Tammy Faye”, „Matki równoległe”.
Z dziećmi warto wybrać się na familijną opowieść „Wiki i jej sekret” oraz kontynuację przebojowej animacji „Potworna Rodzinka 2”.
Więcej na gcf.org.pl.

ikona