1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Teatr Gdynia Główna poleca

Teatr Gdynia Główna zaprasza:


– 27 lutego godz. 12.00 na Stację Bajek, a na niej „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku” Pierre’a Gripariego.
Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka? Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź główna bohaterka. Dzielna i odważna księżniczka przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo i trafi do Schroniska dla Zabłąkanych Dzieci, które wyjątkowo trudno opuścić. A na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszcze…Smok.
Bilety: 35 zł.
– 5 marca godz. 19.00 „i… jakoś to będzie” wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w reż. Idy Bocian.
Miłość spełniona, miłość odrzucona, no i miłość do ojczyzny. Skryte pragnienia, wielkie tajemnice i nieoczywiste tęsknoty. W Święto Zakochanych zaprosimy Was na naszą interpretację polskiej epopei narodowej. Telimena chce zdobyć męża, Tadeusz pragnie Zosi, ale nie potrafi odrzucić amorów doświadczonej kobiety, Gerwazy myśli tylko o zemście, a Księdza Robaka dręczy ciężar wielkiej tajemnicy.
Bilety 35/40 zł.
– 6 marca godz. 12.00 na Stację Bajek, a na niej „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?”, reż. Grzegorz Kujawiński.
Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych (także tego, który w 1959 roku rozbił się w basenie gdyńskiego portu) wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym.
Bilety: 35 zł.
Sprzedaż online:
teatrgdyniaglowna.interticket.pl.
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl oraz facebook.com/teatrgdyniaglowna
Rezerwacje biletów:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

ikona