1485 (1185) 2022-02-25 - 2022-03-03

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę stałą „Gdynia Dzieło Otwarte” oraz na wystawę czasową „MORZE \ MIASTO \ PORT”.
Wystawa ukazuje wizerunek gdyńskiego portu w sztuce. Artyści, zafascynowani żywiołem i rozmachem wielkiej budowy, utrwalali zwłaszcza pierwsze dekady gdyńskiej inwestycji, ale na ekspozycji znajdą się również współczesne dzieła. Wystawa to ponad 100 prac, m.in.: Michaliny Krzyżanowskiej, Janusza Marii Brzeskiego, Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka, Henryka Baranowskiego, Kazimierza Ostrowskiego, Kazimierza Śramkiewicza, Stanisława Katzera i Stefana Szmaja.
Większość obrazów pochodzi ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni.
Wystawę można oglądać do 5 czerwca.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do odległych miejsc na świecie.
***
Ekspozycję muzealną w Domku Żeromskiego w Orłowie można zwiedzać z kustoszem w soboty i niedziele w godz. 11.00-16.00 (od września do maja). Poświęcona jest życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.
Wstęp wolny.
Strona www.orlowo.gdynia.pl.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia, zapraszają do obejrzenia wystawy pt. Leon Heyke (1885-1939) człowiek o dwóch powołaniach. Wystawa jest dostępna do 15 marca w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18). 
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa i tkaniny unikatowej „Tylko Gdynia!” zorganizowaną z okazji 96. rocznicy otrzymania przez Gdynię praw miejskich.
Wystawę będzie można oglądać w lokalu artystycznym TYGIEL (Gdynia, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV) w godzinach otwarcia galerii.
Udział wezmą artyści z Trójmiasta: Wanda Frąckowska, Anna Greszczyńska - Nowińska, Krystyna Gronowska - Wantuch, Barbara Kasperczyk, Zofia Orczyńska, Władysław Pitala, Berenika Podrucka-Taczała, Daria Sołtan-Krzyżyńska, Karolina Sprung-Zalewska.
Szczegóły na www.eraartprofile.pl.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 25 lutego o godz. 18.00 do Małej Galerii na wernisaż wystawy fotograficznej Zenona Usarkiewicza „W górach jest wszystko, co kocham”.
Przedsięwzięcie odbędzie się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczba miejsc jest ograniczona.
Wstęp wolny.

ikona