Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1488 (1188) 2022-03-18 - 2022-03-24

Co zobaczymy w obiektywach Strażników Energii?

Dalkia Polska i Miasto Gdynia od wielu lat współpracują na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej. Jedną z form tej współpracy jest adresowany do uczniów innowacyjny projekt „Strażnicy Energii”, którego kolejnym ciekawym elementem jest konkurs filmowy.


Ruszył konkurs „W obiektywie Strażników Energii”. To element projektu „Strażnicy Energii”, realizowanego w partnerstwie z firmą Dalkia Polska, dzięki któremu młodzi gdynianie poznają pozytywne ekonawyki.
Uczestnicy zmierzą się z zadaniem stworzenia autorskiego, maksymalnie trzyminutowego filmu, w którym pokażą jakie proekologiczne działania podejmują na co dzień w trosce o środowisko.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych położonych na terenie Gminy Miasta Gdyni.
Prace konkursowe mogą być wykonane w maksymalnie czteroosobowych zespołach. Na zgłoszenia czas jest do 29 kwietnia.
Sam projekt „Strażnicy Energii” ma pokazać uczniom, jak za sprawą prostych codziennych czynności możemy zmniejszyć zużycie energii.
Już pierwsza edycja projektu „Strażnicy Energii” pokazała, że partnerski projekt Miasta Gdyni i firmy Dalkia Polska to strzał w dziesiątkę. Zgodnie z zasadami projektu połowa kwoty zaoszczędzonej w ciągu roku szkolnego trafia do szkół w formie grantu finansowego do wykorzystania na dowolnie wybrany cel. Dzieci tak zaangażowały się w projekt, że oszczędności, które poczyniły w szkołach, zredukowały koszty utrzymania tych budynków często o kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Pytania dotyczące konkursu należy kierować do pracowników Samodzielnego Referatu ds. Energetyki UM Gdyni – tel. 58 668 23 55 lub e-mail: straznicyenergii@gdynia.pl.

ikona