1488 (1188) 2022-03-18 - 2022-03-24

Konsulat Kultury zaprasza

Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:


– 18 marca o godz. 19.00 na „MaMy… czas” – spektakl muzyczny Magdaleny Smuk.
Interaktywny spektakl z piosenkami, to publiczne pogaduchy Magdaleny Smuk o czasie… To pogaduchy w formie muzyczno-aktorskiej. Autorka opowiada o swojej mamie Mirosławie Smuk, próbując aktywnie angażować widza w przedstawienie. Spektakl pobudza do refleksji.
Bilety: 50/40 zł.
– 19 marca o o godz. 10 na Artystyczny Klub Rodzica „Pospiesz się, Albercie”. Cykl sobotnich spotkań dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc. W trakcie warsztatów uczestnicy przeczytają książkę pt. „Pospiesz się, Albercie” , a następnie będą uczestniczyć w zabawach, podczas których dzieci będą uczyć się odczytywania godzin zegara. Odbędzie się przy użyciu instrumentów takich jak: przeszkadzajki, dzwonki, grzechotki itp. Zbudują również własną tarczę zegarową, mając za wzór użyty do tego celu stary zegar kominkowy.
Bilety: 20 zł (opłata za dziecko uczestniczące w zajęciach, opiekun – wstęp wolny)
– 19 marca o godz. 16 i 20 marca o godz. 12 i 16 na spektakl „Gdzie zniknęło morze?” w reż. Oksany Terefenko.
Propozycja dla wielbicieli musicalu, komedii, teatru i bajek z morałem – małych i dużych. Na scenie artyści Teatru Navpaky. Przeniesiemy was w magiczny świat zwierząt z Bukowego Lasu, które mimo iż rozmawiają ze sobą różnymi językami – po polsku i po ukraińsku – doskonale się rozumieją, mało tego, są w stanie wspólnymi siłami rozwiązać prawdziwą tajemnicę.
Bilety: bezpłatne dla obywateli Ukrainy, 25 zł dla pozostałych.
– 19.03 о годині 16.00 і 20.03 о годині 12.00 і 16.00 на виставу „Де зникло море?” режисер Оксана Терещенко.
Пропозиція для любителів музики,комедії,театру і казок з мораллю - дітям та дорослим. На сцені артисти Театру Навпаки. Перенесемо вас в магічний світ звірів Дубового лісу,які розмовляють між собою різними мовами - по польськи і по українськи - чудово розуміючись ,крім того ,спільними зусиллями відкривають справжню таємницю.
Білети: безкоштовні для громадян України, 25 зл для всих інших.
– 23 marca o godz. 11.00 start bezpłatnych zajęcia z języka polskiego dla obywateli Ukrainy.
Poziom początkujący, zapisy edukacja@gck.gdynia.pl
– 23.03 о годині 11.00 розпочинаються безкоштовні лекції польської мови для громадянин України.
Рівень початківця, запис
edukacja@gck.gdynia.pl
– 24 marca o godz. 9.00 na Artystyczny Klub Malucha, czyli zajęcia muzyczne przeznaczone dla rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 0-2 lata. W trakcie zajęć dzieci poznają wiele piosenek, wierszyków i tańców. Nauczą się grać na instrumentach perkusyjnych, rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz – poprzez zabawę w grupie rówieśniczej – umiejętności społeczne.
Bilety: 15 zł (opłata za dziecko uczestniczące w zajęciach, opiekun – wstęp wolny)
– 25 i 26 marca o godz. 19 oraz 27 marca o godz. 16 na „Lekko nie będzie” w reż. Tomasza Sapryka.
„Nieco” większa różnica wieku w związku, czyli panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami. „Lekko nie będzie” autorstwa Jean-Claude Islerta to klasyka francuskiej komedii. Opowieść o miłości i szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, ale też o tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych. W obsadzie m.in. Małgorzata Sadowska, Sambor Czarnota i Tomasz Sapryk.
Bilety: 80/70 zł
Więcej informacji na konsulatkultury.pl.

  • ikonaOpublikowano: 17.03.2022 13:44
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.03.2022 13:44
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona