Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1488 (1188) 2022-03-18 - 2022-03-24

Młodzi na start

Masz głowę pełną pomysłów? Jesteś młodym projektantem, studentem szkoły artystycznej czy pasjonatem sztuki? Ruszyła 11. edycja konkursu „Młodzi na Start”, który organizuje redakcja magazynu „ELLE Decoration”. W tym roku hasłem przewodnim jest „Design na pograniczu przeszłości i teraźniejszości”. Zabłyśnij kreatywnością i zgłoś swój projekt. Do wygrania są cenne nagrody.


Konkurs „Młodzi na Start” to szansa dla początkujących kreatorów. Jest on skierowany do studentów szkół artystycznych i kierunków związanych z wzornictwem przemysłowym, osób interesujących się wzornictwem przemysłowym, młodych projektantów oraz nieformalnych grup projektowych. To wyzwanie dla każdego, kto stawia pierwsze kroki w świecie designu.
– Młodzi projektanci są kreatywni i potrafią zaskoczyć. Udowadniają to co roku, tworząc nietuzinkowe, a często także wizjonerskie prace. Konkurs „Młodzi na Start” to dla nich szansa, by zabłysnąć na wymagającym rynku polskiego wzornictwa. Mogą również pokazać swój talent światu. Gorąco zachęcam wszystkich pasjonatów sztuki projektowania do udziału w tegorocznej edycji konkursu – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Tematem tegorocznej edycji jest „Design na pograniczu przeszłości i teraźniejszości”. Projektanci mają za zadanie zaprezentować własną interpretację charakterystycznych elementów polskiego wzornictwa lat 60. i 70. W swoich pracach mogą uchwycić wszystko, co ich fascynuje, zastanawia i zachwyca we wzornictwie przeszłości.
Jest o co walczyć. Tegoroczna pula nagród to 20 tysięcy złotych. Ponadto laureaci mogą liczyć na publikację w magazynie „ELLE Decoration”. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas festiwalu Gdynia Design Days 2022, który odbędzie się w lipcu.
Jak wziąć udział?
Pierwszy krok to wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego online (Część A). Można to zrobić do 17 maja.
Szczegóły na stronie organizatora.
Organizatorem konkursu jest magazyn „ELLE Decoration”, a mecenasem wydarzenia: Centrum Designu PPNT Gdynia.

ikona