Wypadek na lotnisku w Babich Dołach. Piknik Lotniczy odwołany. Szczegóły w komunikacie.
1488 (1188) 2022-03-18 - 2022-03-24

Rowerowy Maj – wystartowały zapisy!

Ruszyły zapisy do największej kampanii w Polsce mającej na celu promocję zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności wśród dzieci uczniów szkół podstawowych z klas 1-8, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.


„Rowerowy Maj”, bo o tym projekcie mowa, popularyzuje rower jako ekologiczny środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu akcji. Kampania skutecznie zmienia okolice szkół na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Najwięcej korzyści z akcji czerpać będą uczniowie aktywni. Dzięki codziennym dojazdom na lekcje, rozpoczną dzień od pokaźnej dawki ruchu fizycznego. Doskonale wiadomo, że wpływa to na zwiększenie efektywności nauki i poprawę koncentracji. Uczniowie dzięki temu stają się sprawniejsi i uśmiechnięci, a ich motywacja aby nie opuścić ani jednego dnia nauki zdecydowanie wzrasta. Sportowe dzieciństwo to podstawa zdrowia, pozwala wzmocnić organizm, zwiększyć sprawność i odporność dziecka, co jest ważne każdego dnia.
Dzięki akcji uczniowie stają się bardziej pewni siebie i samodzielni, lepiej poznają swoją okolicę oraz nabywają i utrwalą znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach zgodnie z zasadami kodeksu ruchu drogowego. Rower czy hulajnoga okazują się być równie skutecznym, a zarazem o wiele bardziej atrakcyjnym środkiem transportu do szkoły czy domu.
Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: m.koprowska@gdyniasport.pl, nie później niż do 24 marca. Rejestracje po tym terminie nie będą przyjmowane. Więcej informacji o kampanii znajdą Państwo na stronie www.rowerowymaj.eu.

ikona